Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem – koniecznie skorzystaj!

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zachęca mieszkanki i mieszkańców do skorzystania z dofinansowania do uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych. O to wsparcie mogą starać się osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne, np. od lekarza orzecznika z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

– To konkretna pomoc, o którą warto się ubiegać – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka gdańskiego MOPR. – Z powodu epidemii turnusy rehabilitacyjne nie odbywały się przez dłuższy czas. Usługa znowu jest dostępna. To ważne zwłaszcza w okresie wakacyjnym, sprzyjającym wyjazdom, odpoczynkowi oraz różnym formom rehabilitacji.

O dofinansowanie uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym może też wnioskować osoba niepełnosprawna wraz z opiekunem. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej gdańskiego Ośrodka. Środki na ten cel pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

Wybierz ofertę wyjazdową i złóż wniosek

Na Portalu Informacyjno-Usługowym Emp@tia można zapoznać się z ofertą firm organizujących rehabilitacyjne wyjazdy i wybrać najbardziej adekwatną do potrzeb. Mieszkańców z niepełnosprawnością, zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania do uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym, prosimy o kontakt z Wydziałem Integracji i Rehabilitacji MOPR przy ul. Dyrekcyjnej 5, 80-852 Gdańsk, tel.: 58 320 53 46 lub 58 320 53 42 (w godzinach pracy Ośrodka).

Wnioski i inne wymagane w sprawie dofinansowania dokumenty można przesłać drogą pocztową na powyższy adres lub elektronicznie poprzez System Obsługi Wsparcia. Można także złożyć je osobiście w Wydziale Integracji i Rehabilitacji MOPR, po wcześniejszym uzgodnieniu z pracownikiem terminu wizyty. 

Turnusy rehabilitacyjne to jedna z form wsparcia dla osób z niepełnosprawnością/fot. z Pixabay