Tydzień Bezpieczeństwa Ekonomicznego w Gdańsku filmowo i wirtualnie

Od poniedziałku 14 czerwca do piątku 18 czerwca na portalu miasta można obejrzeć online filmy – poradniki o charakterze pomocowym, poświęcone różnym aspektom bezpieczeństwa ekonomicznego. Eksperci m.in. z instytucji miejskich, organizacji pozarządowych, kancelarii prawnych podpowiadają gdańszczankom i gdańszczanom np. jak radzić sobie z finansowymi problemami, jak nie stać się ofiarą naciągaczy. Odcinki poświęcone są też m.in. bezpieczeństwu osób starszych, wsparciu dla przedsiębiorców oraz pomocy dla osób zadłużonych z mieszkań komunalnych.

Zapraszamy do odbioru – emisja filmowych poradników od 14 do 18 czerwca, o godz. 13.00 na portalu miasta. Odcinki można odtwarzać także po ich emisji.

Dodajmy, że realizatorami TBE są: Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych, Wydział Rozwoju Społecznego UMG, także partnerzy m.in.: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Komenda Miejska Policji w Gdańsku, Gdański Urząd Pracy, Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, Gdańskie Centrum Świadczeń, Gdańskie Nieruchomości, Wydział Gospodarki Komunalnej, kancelarie adwokackie i punkty nieodpłatnej pomocy prawnej.

Skarbonka – symbol oszczędzania/fot. z Pixabay