Tydzień Bezpieczeństwa Ekonomicznego w Gdańsku m.in. z ofertą MOPR

Do udziału w Tygodniu Bezpieczeństwa Ekonomicznego – od 12 do 16 czerwca br. – zaprasza mieszkanki i mieszkańców m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, jeden z partnerów akcji.

W ramach wydarzenia konsultacjami i informacjami o dostępnym wsparciu np. finansowym, żywnościowym, psychologicznym, prawnym oraz w postaci usług opiekuńczych służą potrzebującym specjalistki i specjaliści Ośrodka. Poradzą oni zwłaszcza osobom mającym problemy z zadłużeniem, z zarządzaniem skromnym budżetem domowym, jak poprawić życiową sytuację.  

Poradnictwo w plenerze i w instytucjach

W ramach TBE m.in. specjalistki i specjaliści MOPR udzielają konsultacji i informacji we wtorek, 13 czerwca oraz w czwartek, 15 czerwca br. w godz. od 12.00 do 17.00, w punktach informacyjnych akcji przy „Krewetce” w Gdańsku. Będą dostępni dla mieszkanek i mieszkańców także podczas Parady i Pikniku Seniorów w środę, 14 czerwca w godz. od 11.00 do 15.00 w Parku św. Barbary. Z kolei w piątek, 16 czerwca MOPR zaprasza na dzień otwarty: w Centrach Pracy Socjalnej w dzielnicach (w godz.: 8.00 – 14.00) oraz w Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy pl. Gustkowicza 13 w Nowym Porcie (w godz.: 10.00 – 18.00). Na miejscu będzie można dowiedzieć się m.in. o zakresie i ofercie wsparcia dla potrzebujących mieszkanek i mieszkańców.

Więcej o całej ofercie TBE w publikacji na portalu miasta  (link przekierowuje na stronę internetową Gdańska). 

 

Plakat TBE w Gdańsku/źródło: Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych
Monety m.in. w słoiku, w symbolu oszczędzania/fot. z Pixabay (nattanan 23)