Tydzień rodziny w Gdańsku od 22 do 29 maja!

Od soboty 22 maja br. mieszkanki i mieszkańcy Gdańska mogą brać udział w wydarzeniach przygotowanych z myślą o rodzicach, opiekunach i wychowawcach. Będą to rozmowy, poradniki i warsztaty o tematyce edukacyjnej i wspierającej rodziny. Tydzień rodziny potrwa do 29 maja. Wszystkie wydarzenia dostępne będą online.

– 15 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Rodziny. W Gdańsku wydłużamy to święto na cały tydzień. Chcemy podziękować wszystkim gdańskim rodzinom, także tym zastępczym, za ich opiekę i zaangażowanie. To właśnie one będą głównymi prelegentami codziennych rozmów. Podzielą się swoimi doświadczeniami, ale także przekażą niezbędne informacje wszystkim zainteresowanym – mówi Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania.

Zapraszamy Państwa do udziału m.in. w wydarzeniach przygotowanych w ramach Tygodnia przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. I tak w czwartek 27 maja br. specjaliści MOPR, podczas warsztatów na platformie MS Teams podpowiedzą, jak minimalizować skutki rozstania rodziców (zapisy na to spotkanie możliwe mailowo: tydzienrodziny@gdansk.gda.pl). Z kolei w sobotę 29 maja o godz. 10.00 na FB MOPR emitowany będzie webinar z udziałem specjalistów pt. „Piecza zastępcza a adopcja – inne oblicza rodzicielstwa”. Do odbioru zachęcamy zwłaszcza osoby zainteresowane założeniem rodziny zastępczej. Tego dnia także o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość wręczenia podziękowań rodzinom zastępczym z 10-letnim i dłuższym stażem opieki nad dziećmi. To za ich zaangażowanie i pasję w opiekę nad najmłodszymi. Podziękowania wręczy rodzicom wiceprezydent Gdańska Monika Chabior, a wydarzenie będzie można obejrzeć na portalu miasta.

Tutaj dostępne są wszelkie informacje o ofercie Tygodnia – prosimy się z nimi zapoznać.

Materiały graficzne Tygodnia rodziny przygotował Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku