Udekoruj choinkę w parku – zapraszamy do wspólnego świętowania!

Gdańszczan, a w szczególności mieszkańców Śródmieścia, zapraszamy do udziału w świątecznej imprezie w parku przy ul. św. Barbary 3. Odbędzie się ona w poniedziałek 4 grudnia o godzinie 15.00.

Uczestników prosimy o przyniesienie ozdób choinkowych – bombek, kolorowych łańcuchów, świątecznych zawieszek – szczególnie tych, wykonanych samodzielnie. Będzie bowiem można udekorować choinkę zdobiącą teren. W programie imprezy integracyjnej jest też między innymi uroczyste, wspólne świętowanie nadania przez Radę Miasta Gdańska parkowi imienia św. Barbary oraz śpiewanie kolęd. Nie zabraknie zabaw, konkursów i drobnych upominków dla dzieci. Na uczestników czeka też ciepły poczęstunek, obowiązkowo z barszczem i pasztecikami. Wydarzenie ma charakter międzypokoleniowy, do zabawy zapraszamy zarówno seniorów jak i rodziny z dziećmi.

– Święta to czas wspólnotowy. Warto mocniej zaangażować się w budowanie silniejszych relacji sąsiedzkich. Nasza propozycja służy integracji i aktywizacji lokalnej społeczności – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Naprawdę warto wyjść z domu i przyłączyć się do zabawy. Takie spotkania, o charakterze świątecznym, służą też nawiązaniu nowych przyjaźni i są już niepisaną tradycją naszego miasta. Uczestniczą w nich całe rodziny, co bardzo cieszy. Łączy nas Gdańsk – wszystkich!

Pomysłodawcami i realizatorami imprezy są: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku i Rada Dzielnicy Śródmieście. Partnerami w organizacji m.in. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Dom Kultury Gedanus, Szkoła Ekonomiczno – Handlowa i Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej „Mrowisko” w Gdańsku.

Wstęp wolny. Zapraszamy!