Uwaga gdańszczanie – od 2 maja zmiana siedziby Centrum Pracy Socjalnej nr 5!

Od maja Centrum Pracy Socjalnej nr 5 Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku działać będzie w  nowym miejscu, w lokalu przy ulicy Siennickiej 25. Tam odbywać się będzie kompleksowa obsługa mieszkańców dzielnic: Przeróbka, Stogi, Olszynka, Rudniki, Krakowiec – Górki Zachodnie oraz Wyspa Sobieszewska. Dotychczasowe, małe punkty CPS 5 przy ul. Spadzistej, Kolonijnej i Stryjewskiego – odległe od zakreślonego rejonu działania, przestają funkcjonować!

Od 2 maja zapraszamy mieszkańców wymienionych dzielnic, klientów Centrum 5 MOPR, do nowej siedziby przy ulicy Siennickiej. To lokalizacja, która znacznie ułatwi dostępność do usług pomocowych w tym rejonie miasta (nowa siedziba jest usytuowana centralnie, wobec obsługiwanych dzielnic). Wsparcia potrzebującym mieszkańcom m.in. z Przeróbki, Stogów oraz Wyspy Sobieszewskiej udzielać tam będą między innymi pracownicy socjalni, koordynatorzy zespołu usług i świadczeń, asystenci rodziny, koordynatorzy pracy socjalnej oraz psycholog. Do dyspozycji mieszkańców będzie też prawnik MOPR. Dodajmy, że zmiana lokalizacji wynika m.in. z reorganizacji Ośrodka oraz podejmowanych działań, mających zapewnić jeszcze wyższą jakość świadczonych na rzecz  potrzebujących mieszkańców usług.

– Centrum będzie teraz w lokalizacji adekwatnej do obszaru działania, co z pewnością ułatwi potrzebującym mieszkańcom dostęp do usług pomocowych – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – I właśnie o to chodzi, by gdańszczanie w każdym wypadku mogli liczyć na wsparcie i dzięki temu czuli się bezpiecznie. Aby mieli jak najlepszy dostęp do oferty MOPR.

Zapraszamy od maja!

Centrum Pracy Socjalnej nr 5 MOPR, ulica Siennicka 25, tel. 507 061 091 (aktualne, nowe numery tel. do siedziby CPS 5 podamy na początku maja).