Wakacje na podwórku pod znakiem atrakcji

Dzieci i ich opiekunów zapraszamy do udziału w plenerowych zabawach, organizowanych na placu Styp-Rekowskiego na gdańskim Chełmie. To bezpłatna propozycja dla rodzin z dziećmi z tej oraz ościennych dzielnic.

Wakacje nie powinny być nudne. Do aktywności w plenerze i udziału m.in. w grach sportowych oraz zręcznościowych zapraszają najmłodszych z opiekunami, realizatorzy projektu pt. „Zabawy podwórkowe”. W lipcowe i sierpniowe środy oraz piątki, w godz. od 10.30 do 12.00, na placu Styp-Rekowskiego uczestnicy mogą m.in. pograć w ping-ponga, badmintona i w piłkę. W programie zajęć w plenerze jest też artystyczne malowanie, zabawa bańkami, wspólne śpiewanie czy zabawy zręcznościowe dla najmłodszych. Wszystko pod okiem animatorów m.in. z gdańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i grupy Teatralia oraz z zachowaniem zasad obowiązujących w stanie epidemii.

Głównymi realizatorami aktywizującego projektu są: Inkubator Sąsiedzkiej Energii Chełm, Fundacja NOVA i gdański MOPR. Przedsięwzięcie jest prowadzone w ramach działań domów i klubów sąsiedzkich i dofinansowane przez miasto.

Fot. Adam Bronk-Zdunowski z MOPR