Wakacyjny relaks gdańskich dzieci

Łącznie 147 dzieci objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku wypocznie podczas tegorocznych wakacji, na koloniach w Orkuszu koło Kwidzyna. W ośrodku położonym w lesie, w pobliżu jeziora dzieci w wieku od ośmiu do szesnastu lat z pewnością nabiorą sił i będą się świetnie bawić.

Listy dzieci uczestniczących w koloniach są już zamknięte. Przygotowali je pracownicy socjalni MOPR, którzy na co dzień wspierają gdańskie rodziny.

Ciekawe aktywności w plenerze

Rozpoczął się pierwszy turnus kolonii. Dwa pozostałe odbędą się w lipcu oraz w sierpniu br. To bezpłatna, wakacyjna oferta dla najmłodszych. W Orkuszu uczestniczki, uczestnicy wypoczywają w – Harcerskim Centrum Integracji Dzieci i Młodzieży, Harcerskiej Bazie Obozowej Skaut. W programie kolonii są m.in.: zajęcia kajakarskie, sportowe turnieje, gry zespołowe i terenowe. Będą też zajęcia taneczne oraz ekologiczno-przyrodnicze. Zaplanowano np. spotkanie dzieci z leśnikiem. Nie zabraknie integracji przy ognisku i dyskoteki. W programie kolonii są też wycieczki do Torunia oraz Grudziądza – to dobra okazja, by poznać architekturę i ciekawostki obu miast. Pod okiem wykwalifikowanej kadry najmłodsi mają też doskonalić umiejętności interpersonalne, zintegrować się z rówieśnikami i twórczo spędzić czas. 

Organizator wyłoniony przez MOPR

Na podstawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert, wypoczynek w Orkuszu organizuje dzieciom w br. Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska. Środki na kolonie dla najmłodszych podopiecznych MOPR, pochodzą z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miasta Gdańska na lata 2024 – 2026. To kwota 350 tys. złotych.

 

W Orkuszu dzieci wypoczywają w otoczeniu przyrody/fot. arch. Monika Kownacka-Plenzler z gdańskiego MOPR