Ważne dla mieszkanek i mieszkańców z niepełnosprawnościami

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zachęca osoby z niepełnosprawnościami do składania za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia, wniosków o różne dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

System Obsługi Wsparcia (SOW) (link przekierowuje na portal informacyjny SOW) to nowoczesna platforma, za pomocą której osoby z niepełnosprawnością i jednostki działające na ich rzecz mogą elektronicznie składać wnioski o pomoc, w ramach zadań i programów finansowanych z PFRON.

Bez konieczności wychodzenia z domu możliwe jest załatwienie sprawy (i to na każdym etapie) drogą elektroniczną:

  • uzyskanie informacji,
  • wypełnienie wniosku,
  • podpisanie i złożenie wniosku,
  • dokonanie ewentualnych wyjaśnień i uzupełnień,
  • zapoznanie się z wzorem umowy,
  • rozliczenie dofinansowania.

Dostęp do SOW jest nieodpłatny. Podstawowym i jedynym wymaganiem w celu spełnienia warunku zapewnienia ogólnokrajowego zasięgu, jest dostęp do sieci internetowej. Pełne korzystanie z Systemu wymaga posiadania narzędzia autoryzacji – uwierzytelnienia przez profil zaufany na platformie ePUAP lub przy pomocy kwalifikowalnego podpisu elektronicznego. 

Oferta i pomoc

Sprawdź w informatorze lub kreatorze z jakiego wsparcia możesz skorzystać tudzież od razu złóż wniosek poprzez SOW.  W razie pytań, wątpliwości mieszkanki i mieszkańcy uzyskają pomoc u specjalistów Wydziału Rehabilitacji Społecznej MOPR przy ul. K. Leczkowa 1A we Wrzeszczu (pok. 12), tel.: 58 320 53 42 (czynny w godz. pracy Ośrodka).

 

Logo SOW
Logo PFRON