„Weź bilet i skasuj długi” – w poniedziałek bezpłatne porady specjalistów w tramwaju

Masz problemy finansowe, długi? Nie możesz spłacić pożyczki czy kredytu? Potrzebujesz wsparcia w zarządzaniu domowym budżetem? W poniedziałek 18 listopada otrzymasz bezpłatną pomoc podczas V Gdańskiego Dnia bez Długów.

W poniedziałek 18 listopada w godzinach 9.00-14.00 na trasie Strzyża PKM – Siedlce kursował będzie tramwaj, w którym specjaliści będą udzielać bezpłatnych porad osobom borykającym się z problemami finansowymi. Pod hasłem „Weź bilet i skasuj długi” w tramwaju będzie prowadzona kolejna akcja poradniczo-edukacyjna.

MOPR, Policja, Urząd Pracy

Wsiadający pasażerowie będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji m.in. z prawnikami oraz specjalistami Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Komendy Miejskiej Policji oraz Pomorskiej Izby Adwokackiej i Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Życiowe dramaty

Tematem przewodnim tegorocznego Gdańskiego Dnia bez Długów są kryzysy psychiczne związane z długami, których spłata często prowadzi do poważnych, życiowych dramatów. Specjaliści podpowiedzą m.in. jak wyjść z pętli kredytowej, rozłożyć spłatę czy prawidłowo zaplanować domowy budżet. Doradcy wskażą, gdzie i na jakie wsparcie mogą liczyć rodziny, które nie radzą sobie z wydatkami, mające długi wynikające np. ze zmiany sytuacji życiowej, uzależnień czy zaciągniętych zobowiązań.

Miasto wychodzi z pomocą

Media od dłuższego czasu regularnie alarmują o narastających zadłużeniach Polaków. Długi mają i młodsi i starsi, często na niebagatelne sumy, z których nie potrafią wyjść. Z pomocną dłonią postanowiło wyjść miasto Gdańsk, które w tym roku, już po raz piąty wraz z partnerami wdrażanego w mieście Programu Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych organizuje Gdański Dzień bez Długów.

– Gdańsk jest jednym z pierwszych miast w Polsce, które na szeroką skalę postanowiło wesprzeć mieszkańców w walce z zadłużeniem – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Bezpieczeństwo mieszkańców, także to ekonomiczne, jest dla nas niezwykle ważne. Każda rodzina, która wpadnie w finansowe tarapaty musi mieć poczucie, że z problemem nie jest sama. Może liczyć na fachową, kompleksową pomoc między innymi instytucji miejskich i organizacji pozarządowych.

Info. Dariusz Wołodźko, Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Fot. z Pixabay