Wiosenne święta gdańskich seniorek i seniorów milsze

Paczki i torby wypełnione żywnością, drobnymi upominkami otrzymało na wiosenne święta 153 samotnych, starszych podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. To dzięki empatii i hojności darczyńców, którzy włączyli się w akcję „Seniorowi na Wielkanoc”. Dziękujemy za te gesty dobroci i społecznej solidarności.

W tegoroczną akcję prowadzoną przez MOPR włączyły się zarówno osoby indywidualne, jak i wolontariaty pracownicze gdańskich instytucji i firm.

– Mimo, że produkty żywnościowe, środki pielęgnacyjne, kosmetyki i inne rzeczy są bardzo drogie, to jednak wspaniali darczyńcy znowu wsparli nasze działania – relacjonuje Anna Dunajska, koordynująca wielkanocną zbiórkę w gdańskim Ośrodku. – Wspólnie sprawiamy, że potrzebujące osoby starsze będą miały radośniejsze święta. Poczują tę magię i że nie są same, gdyż wokół są serdeczni, życzliwi ludzie.

Pracowniczki i pracownicy socjalni dostarczyli dary

Do „wielkanocnego, seniorskiego koszyka” darczyńcy ofiarowali nie tylko bardzo przydatną na święta żywność, m.in. konserwy mięsne, kawę, olej, miód, rozmaite słodkości, ale też inne potrzebne produkty np. chemię kosmetyczną. Niektóre osoby dołączyły do paczek drobne prezenty – niespodzianki oraz kartki z życzeniami. Te kilka skreślonych, miłych słów zawsze wzbudza wzruszenie obdarowanych. Pracowniczki i pracownicy socjalni Ośrodka do świąt przekazali wszystkie dary sędziwym podopiecznym.

 

Dary dla gdańskich seniorek i seniorów/fot. Anna Dunajska, MOPR