Wielkanocne biesiady w całym mieście – nikt nie może być sam

Podczas Świąt Wielkanocnych nikt nie powinien być sam. To czas spotkań z bliskimi, znajomymi czy po prostu życzliwymi ludźmi.
W środę 12 kwietnia wielkanocnymi potrawami raczyć się będzie kilkunastu samotnych seniorów ze Śródmieścia, podopiecznych gdańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. To spotkanie odbędzie się o godzinie 11, w Centrum Pracy Socjalnej nr 8 przy ulicy Elbląskiej 66 D, w ramach projektu „Wielkanoc”. Zainicjował go MOPR, by aktywizować i integrować seniorskie środowisko w dzielnicy.
Żurek, biała kiełbasa, wspaniałe mazurki i baby drożdżowe pojawiają się w tym tygodniu na stołach m.in. w środowiskowych domach samopomocy, klubach seniorskich, dziennych domach pomocy, domach pomocy społecznej w Gdańsku. Życzenia składają sobie osoby starsze, samotne, niepełnosprawne. Biesiadować będą również bezdomni, przebywający w schroniskach i noclegowniach na terenie miasta.
– Wielkanoc to szczególny czas, powinien nieść radość, szczęście dzielone we wspólnocie z innymi dalej i tej radości, odnowy na duchu i ciele – podkreślał Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska podczas świątecznego spotkania, które odbyło się już w Centrum Aktywności i Wsparcia dla Osób Starszych w Brzeźnie. – I tej życzliwości serca, życzę wszystkim gdańszczanom każdego dnia. Apeluję też do mieszkańców, by podczas świąt nie zapomnieli o samotnych sąsiadach. Warto ich odwiedzić lub zwyczajnie, zaprosić do domu. Taki gest naprawdę bardzo wiele znaczy…