Wielkanocne spotkania dla potrzebujących gdańską tradycją

Wiosenne święta to szczególny czas. Służy integracji, wypełniają go spotkania z bliskimi, życzliwymi ludźmi. Wielkanocne spotkania odbędą się tradycyjnie m.in. w gdańskich placówkach dla samotnych osób starszych, niepełnosprawnych oraz bezdomnych. 

Mazurkami, babkami drożdżowymi czy żurkiem raczyć się będą m.in. podopieczni Centrum Aktywności i Wsparcia dla Osób Starszych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, przy ul. Sterniczej 2 w Brzeźnie. Świąteczne spotkanie uczestników zajęć odbędzie się tam w czwartek 11 kwietnia, o godzinie 10.30. Natomiast w piątek 12 kwietnia, o godz. 10. 30 życzenia złożą sobie podopieczni Dziennego Domu Pomocy Fundacji „I Ty Możesz Wszystko” przy ul. Wajdeloty 28 A we Wrzeszczu.

W środę 17 kwietnia o godzinie 11.00, w Centrum Pracy Socjalnej nr 8 MOPR przy ul. Elbląskiej 66 D na tradycyjnym śniadaniu wielkanocnym spotka się kilkanaścioro samotnych seniorek i seniorów, objętych wsparciem. Na stole nie zabraknie potraw z jajek, białej kiełbasy i słodkich smakołyków. O miłą, świąteczną atmosferę zadbają pracownicy socjalni. Spotkanie służy aktywizacji i integracji seniorskiego środowiska w Śródmieściu Gdańska.

Także 17 kwietnia o godzinie 11.00 życzenia złożą sobie mieszkańcy oraz przyjaciele Domu Pomocy Społecznej przy ul. Polanki 121. W tym świątecznym wydarzeniu udział wezmą także przedstawiciele lokalnej, społeczności, osoby zaangażowane w aktywizację i działania na rzecz Oliwy. Uroczysta, wielkanocna biesiada to także tradycja w Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” przy u. Hożej 4 – 23 kwietnia o godz. 9.00 w tej placówce spotkają się mieszkańcy, ich goście i aktywne osoby 60+ z gdańskich Stogów. Świąteczne życzenia złożą sobie również m.in. uczestnicy zajęć w Klubie Samopomocy przy ulicy Przemyskiej 21. I tutaj nie zabraknie znakomitych potraw i magicznego nastroju.  

W Święta Wielkanocne na śniadaniach spotkają się osoby bezdomne w schroniskach na terenie miasta. Do stołu zasiądą m.in. przebywający w placówkach przy ulicy Równej 14, Zakopiańskiej 40 i Żaglowej 1. Znajdzie się tam miejsce przy wielkanocnym stole dla gości, którzy w tym wyjątkowym czasie zechcą złożyć życzenia osobom bezdomnym.

–  Bądźmy życzliwi dla osób potrzebujących – mówił Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Także w tym wyjątkowym czasie pamiętajmy o samotnych, starszych,  niepełnosprawnych sąsiadach. Złóżmy im życzenia, może zaprośmy do stołu. Dzielmy się dobrem.

 

Fot. Materiał DDP przy ul. Wajdeloty.