Wielkanocny koszyczek dla seniora słodki i od serca

Wspólnie możemy sprawić, że wielkanocny czas będzie wyjątkowy i radosny dla samotnych, schorowanych starszych osób w Gdańsku. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zachęca, by ofiarować potrzebującym seniorkom i seniorom np. żywność i drobne, świąteczne upominki.   

 Na takie wsparcie czeka ponad 70 podopiecznych gdańskiego MOPR. To osoby samotne, uboższe, które nie mogą liczyć na troskę i pomoc rodziny. Zachęcamy, aby przekazać dla nich pełnowartościowe, hermetycznie zapakowane produkty żywnościowe m.in. kawę i herbatę, konserwy mięsne i rybne, majonez, miód, dżemy, owoce kandyzowane, makaron i olej oraz słodycze. Co roku seniorki i seniorzy cieszą się też bardzo z ofiarowanych im drobiazgów, np. stroików, haftów i koronek z wielkanocnymi motywami. Wzruszają się, kiedy do paczek dołączona jest kartka z życzeniami od darczyńcy.

Produkty żywnościowe lub gotowe paczuszki dla osób starszych prosimy dostarczyć do magazynu w budynku MOPR przy ul. Leczkowa 1A we Wrzeszczu, w dni powszednie, w godzinach pracy instytucji (kontakt tel. dla darczyńców: 797 909 119). Przed świętami przekażą je sędziwym podopiecznym pracownicy socjalni Ośrodka. Zbiórka potrwa do wtorku, 12 kwietnia br. W tym roku akcję wspiera wolontariat pracowniczy Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

 

Ofiarowana żywność, w formie świątecznych paczuszek, zostanie przekazana potrzebującym starszym osobom/ fot. gdański MOPR