Wielkanocny zając dla juniorów i seniorów

Jeśli chcielibyście Państwo ofiarować potrzebującemu dziecku lub seniorowi miły drobiazg na Wielkanoc, koniecznie przyłączcie się do naszej świątecznej zbiórki! Akcja pt. „Koszyczek wielkanocny dla juniora i seniora” potrwa od 17 do 24 marca. Najbardziej potrzebne są: długoterminowa żywność, słodycze, kosmetyki i zabawki. 

Na wielkanocne wsparcie czekają m.in. samotni i schorowani seniorzy oraz dzieci z najuboższych rodzin z Zaspy, Wrzeszcza, Przymorza, Śródmieścia czy Stogów i Nowego Portu. Sędziwi mieszkańcy ucieszą się z każdego świątecznego drobiazgu, szczególnie żywności – z kawy, herbaty, cukru, kakao, słodyczy. Seniorom przydadzą się również kosmetyki i chemia gospodarcza. Uradują ich wielkanocne ozdoby i słodkości, zwłaszcza te samodzielnie przygotowane przez darczyńców.

Z kolei dzieci z najuboższych rodzin czekają na czekoladowe zajączki, cukierki, batony, bakalie i oczywiście zabawki oraz gry.

Pomoc można przekazywać w dni powszednie od 17 do 24 marca, w godzinach od 8 do 18:

– do siedziby Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec w XV LO przy ul. Pilotów 7,

– Szkoły Podstawowej nr 92 przy ul. Startowej 9,

– Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 przy ul. Smoleńskiej 6/8.

W soboty 17 i 24 marca dary można umieścić w koszach sklepu Merkus przy ulicy Pilotów 3, w godzinach otwarcia tej placówki.

Zebrane w ramach akcji produkty żywnościowe, upominki i rzeczy zostaną przekazane  potrzebującym podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku – w formie paczek zaniosą je m.in. pracownicy socjalni.

– Takie inicjatywy mają nie tylko wymiar pomocowy, ale i integrujący społecznie. Włączają bowiem środowiska lokalne w działania na rzecz osób oczekujących wsparcia – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. –  Zachęcam wszystkich gdańszczan aktywnych, z pomysłami i wielkimi sercami do współdziałania na rzecz potrzebujących. To dodaje skrzydeł. Zwłaszcza w okresie świątecznym pamiętajmy o ludziach samotnych, mniej zaradnych. Dzielenie się i bycie dla innych to fundament Świąt, inaczej to tylko kolejny przedłużony weekend z kolorową oprawą.

Dodajmy, że tegoroczna akcja wielkanocna jest kontynuacją ubiegłorocznej, zainicjowanej przez gdański MOPR. Udało się wówczas przekazać potrzebującym seniorom i dzieciom blisko 120 żywnościowo – upominkowych paczek. Głównymi organizatorami „Koszyczka wielkanocnego…” jest Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec we współpracy ze Stowarzyszeniem Gdańskiej Zaspy. Partnerem jest m.in. gdański MOPR i wymienione powyżej szkoły oraz placówki handlowe.

Fot. Agnieszka Wierzbicka