Wigilijna paczka będzie słodka dla gdańskich dzieci

Osiemset gdańskich dzieci objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie otrzyma w grudniu torby ze słodyczami, w ramach akcji „Wigilijna paczka”. 
Tradycja tego świątecznego przedsięwzięcia miasta i MOPR, sięga już kilkunastu lat. Paczki wypełnione słodkościami otrzymają najmłodsi, którzy w ciągu roku w domu nie mogą się cieszyć z cukierków czy ciastek. Ich rodziców zazwyczaj nie stać na zakup produktów, które nie są pierwszej potrzeby. Z różnych życiowych przyczyn nie mogą zrobić dziecku, choćby okazjonalnie, drobnej, słodkiej przyjemności. Mamy nadzieję, że i w tym roku zawartość paczek ucieszy nasze dzieci i przypomni im o gwiazdkowej, magicznej aurze.

W świątecznych torbach będą m.in. karmelizowane orzechy, cukierki czekoladowe, czekolada oraz ptasie mleczko. Gdański MOPR przygotował paczki o wartości około 72 złotych każda. Pieniądze na ten cel Ośrodek pozyskał z budżetu miasta.

Dzieci otrzymają słodycze podczas imprezy świątecznej 18 grudnia, w hali Międzynarodowych Targów Gdańskich – AmberExpo. Maluchy wraz z rodzicami, opiekunami wezmą tam udział w gwiazdkowej imprezie. Dodajmy, że dzieci dostaną wówczas także prezenty od anonimowych darczyńców, w ramach drugiej akcji MOPR pt. „Każdy może pomóc”.

–  Bardzo zależy nam, by dzieci były tego dnia bardzo szczęśliwe, żeby się cudownie bawiły i poczuły magię zimowych świąt – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.

Fot. archiwum MOPR w Gdańsku