Wigilijna Paczka już po raz 16

W niedzielę 11 grudnia w Europejskim Centrum Solidarności wielkie święto dzieci, finał akcji „Wigilijna Paczka”.

To już 16 edycja Wigilijnej Paczki – mówi Anna Sobota – zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Przygotowaliśmy 800 paczek dla dzieci z rodzin objętych wsparciem MOPR – dodaje Anna Sobota.

Imprezę poprowadził wieloletni przyjaciel dzieci – Michał Juszczakiewicz, znany polski aktor prowadzący program „Od przedszkola do Opola”. Zabawa była wyśmienita. Występy utalentowanych młodych artystów z Pałacu Młodzieży w Gdańsku oraz projekcja filmu rysunkowego „Baranek Shaun” to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na małych Gdańszczan. Prezydent Paweł Adamowicz pozdrowił zebrane w Europejskim Centrum Solidarności dzieci ze specjalnego kosmiczno-mikołajowego pojazdu. Boguś Kawka i Witek Stokrotka – specjalni wysłannicy Świętego Mikołaja informowali na bieżąco, gdzie znajduje się wyczekiwany przez wszystkich Gość.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, w którym nikt nie powinien czuć się samotny. Pracownicy centrów pracy socjalnej gdańskiego MOPR każdego organizują wiele spotkań świątecznych dla swych podopiecznych, wśród których są dzieci, osoby niepełnosprawne, seniorzy – dodaje Dorota Bukowska, koordynator Wigilijnej Paczki z gdańskiego MOPR. Wigilijna Paczka to akcja, która jest z nami od 2000 roku – dodaje Dorota Bukowska.

Jednak największą i najbardziej wyczekiwaną atrakcją był przyjazd Świętego Mikołaja. Przybył on w towarzystwie zastępcy Prezydenta Gdańska, Piotra Grzelaka. Oczywiście, miał ze sobą wór prezentów. Gdy już trafiły one do dzieci, można było sobie wykonać pamiątkowe zdjęcie ze Św. Mikołajem.

Organizatorami „Wigilijnej Paczki” byli: Miasto Gdańsk, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz Pałac Młodzieży w Gdańsku i Europejskie Centrum Solidarności. Do zobaczenia za rok.

Autor: Monika Grochulska