Mamy wigor! Seniorki i seniorzy bawią się w Gdańsku

We wtorek, 11 października br. w godz. od 10.00 do 13.00 w Dziennym Domu „Senior – WIGOR Świętej Barbary”, przy ul. św. Barbary 3 w Gdańsku odbędzie się aktywizująca, integracyjna i rozrywkowa impreza dla osób 60+. W wydarzeniu udział wezmą seniorki i seniorzy z gdańskich placówek wsparcia. Zapraszamy też osoby starsze zwłaszcza ze Śródmieścia i dzielnic ościennych, wstęp wolny.

Impreza przebiegać będzie pod hasłem „Mamy wigor!”. Głównym punktem programu jest potańcówka przy ulubionych, muzycznych szlagierach. Uczestniczkom i uczestnikom artystycznie zaprezentuje się też grupa „Retro” z Domu Pomocy Społecznej „Ostoja”. Nie zabraknie także poczęstunku oraz rozmaitych, aktywizujących animacji. Chętni będą mogli poćwiczyć tai chi pod okiem instruktora. Podczas imprezy będzie też można zapoznać się z ofertą informacyjno-profilaktyczno-wspierającą m.in. w zakresie bezpieczeństwa, pomocy społecznej, rehabilitacji oraz projektów dla mieszkanek i mieszkańców 60+. Informacjami służyć będą na miejscu m.in. przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej. 

Seniorze zadbaj o słoneczną jesień

Październikowe wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Seniorze zadbaj
o słoneczną jesień” 2022, służącego aktywizacji i integracji osób 60+ w mieście. Jest on realizowany od kilku lat, na zasadach partnerskich. W każdej imprezie w ramach projektu udział bierze ponad sto osób starszych, m.in. z placówek wsparcia i dzielnic. Pomysłodawcami „Seniorze…” i jego realizatorami są: MOPR, GSS, Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w partnerstwie z KMP w Gdańsku. Głównymi organizatorami spotkań w ramach projektu są placówki wsparcia dla osób 60+
w mieście. W przygotowanie wtorkowego spotkania, oprócz wymienionych powyżej, włączyli się również: Dzienny Dom Seniora „Gdański Wigor” Caritas, Dom Pomocy Społecznej „Polanki”, Dzienny Dom Pomocy przy ul. Wajdeloty, DDP KISIEL, DPS Dziennego Pobytu przy ul. Hynka, Środowiskowy Dom Samopomocy Przystań STERNICZA oraz Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku. Dodajmy, że impreza wpisuje się także w obchody Gdańskich Dni Seniora.

 

Na zdjęciu seniorka i senior w tańcu/źródło Pixabay