Wiosna na balkonach i w sercach seniorów

W sobotę 27 kwietnia do siedmiu osób 80+ m.in. z Przymorza i Dolnego Wrzeszcza zawitali wolontariusze z Urzędu Miejskiego w Gdańsku z kwiatowymi, bajecznie kolorowymi kompozycjami. Skrzynki z roślinami zamontowali na balkonach seniorskich mieszkań, ku radości obdarowanych podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Wśród seniorek, które zyskały zieleń na balkonie była m.in. pani Maria z Przymorza. Kocha kwiaty, szczególnie te pięknie pachnące. Jak sama mówiła, ma teraz „maj na balkonie i w sercu”. 

Akcja ukwiecania tarasów potrzebującym, samotnym, starszym ludziom odbyła się w ramach projektu „Wiosna dla seniora”, zainicjowanego i prowadzonego wspólnie przez gdański MOPR, UMG oraz Regionalne Centrum Wolontariatu. W najbliższych dniach wolontariusze obdarują zielonymi kompozycjami kolejnych, sędziwych uczestników projektu. Stworzyli je samodzielnie, dobierając kwiaty według gustu odbiorców.  Łącznie beneficjentów ma być około dwudziestu. Akcja ma m.in. pobudzić gdańskie seniorki i seniorów objętych pomocą społeczną i pozostających w domu, do aktywności oraz kontaktu z przyrodą. Zachęcić ich do nawiązywania nowych przyjaźni. Wreszcie – sprawić często schorowanym ludziom choć trochę radości.

Przyłącz się!

Społeczników zapraszamy do współpracy, kontakt do Referatu Animacji i Wolontariatu MOPR przy ul. Dyrekcyjnej 5, tel. 58  691 94 25, e-mail: wolontariat@mopr.gda.pl

 Fot. Anna Dunajska