Wkręć się i pomagaj!

Pracownicy Centrum Pracy Socjalnej nr 7 MOPR w Gdańsku zachęcają mieszkańców do włączenia się w zbiórkę, nakrętek od plastikowych butelek. Zamiast wyrzucać je do śmieci, lepiej umieścić je w koszu wystawionym w tym celu w siedzibie CPS 7, przy ul. Marynarki Polskiej 134 A. Wszystkie nakrętki trafią potem do skupu, a pieniądze z ich sprzedaży wspomogą działania Fundacji Hospicyjnej i Funduszu Dzieci Osieroconych.

Akcja dedykowana jest małym podopiecznym Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Dutkiewicza oraz Funduszu. Maluchom chorym, wymagającym szczególnej opieki i troski. Także dzieciom, których bliscy odeszli  po etapie długiej i ciężkiej choroby. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek Hospicjum przekazuje m.in. na stypendia, zakup odzieży, podręczników czy wyjazdy wakacyjne dla małych podopiecznych. Za kilogram plastikowych nakrętek można uzyskać w skupie ok. 80 groszy. To niewiele, jednak przy dużej skali zbiórki – pojawiają się realne sumy wsparcia. Do CPS 7 nakrętki można przynosić w dni powszednie, w godzinach od 7.30 do 15.30 – akcja jest prowadzona bezterminowo.

– Zachęcam mieszkańców do tego prostego działania, które jednak ma nieoceniony wymiar pomocowy – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Wszyscy, bez trudu, możemy wesprzeć dzieci okrutnie doświadczone przez los. Przyczynić się, by na ich twarzach pojawił się uśmiech i choć na chwilę zapomniały o chorobie.

Dodajmy, że organizatorami akcji „Wkręć się i pomagaj” są: Fundacja Hospicyjna i Fundusz Dzieci Osieroconych.

Więcej informacji o akcji:

http://httz.pl/pl/75-akutalnosci-2015/594-wkrec-sie-zbieraj-nakretki