Włącz się w gwiazdkową akcję dla dzieci w Gdańsku!

Jeszcze ok. 270 listów o dzieciach objętych gdańską pomocą społeczną czeka na darczyńców, którzy włączą się w świąteczną akcję „Każdy może pomóc”. Na ich podstawie można najmłodszym przygotować i ofiarować upominki. Sprawić, że dziecięce święta będą wyjątkowe i bardzo radosne.

–  Dziękujemy za każdy pobrany już przez Państwa list, za każdy gest wsparcia naszego tegorocznego przedsięwzięcia – mówi Magdalena Theus, koordynatorka projektu „Każdy może pomóc” w gdańskim Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. – Już myślenie o pomaganiu jest czymś przyjemnym. Jeszcze więcej satysfakcji daje pomaganie. Dlatego zachęcamy, by przygotować upominki dzieciom objętym wsparciem. To będzie dla nich najpiękniejsza, gwiazdkowa niespodzianka.

Od pobrania listu do przygotowania prezentu

Na takie świąteczne wsparcie czeka w tym roku łącznie 700 gdańskich dzieci. Wśród nich są maluchy i nastolatki. By przygotować dziecku upominek, trzeba pobrać list, w którym zawarte są wiadomości m.in. o wieku, płci i zainteresowaniach beneficjenta akcji. Następnie warto uruchomić wyobraźnię, pomysłowość i wówczas wybrać prezent. Listy można pobrać wyłącznie pisząc na adres email:

mopr-kmp@gdansk.gda.pl

Są one oznakowane kodami – każdy przypisany jest konkretnemu dziecku. Darczyńca nie pozna nazwiska dziecka, maluch zaś – ofiarodawcy. 

Elfy i św. Mikołaj z misją

Przygotowane, oznaczone kodami świąteczne upominki dla dzieci trzeba dostarczyć: 3 grudnia w godz. 9.00 – 15.00 lub w dniach od 5 do 8 grudnia br. w godz. 9.00 – 19.00, na stadion Polsat Plus Arena Gdańsk przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1 (wejście główne do sekretariatu stadionu). W sobotę, 10 grudnia br. wolontariusze akcji dostarczą podarunki do mieszkań beneficjentów. Przedsięwzięcie odbędzie się przy wsparciu firmy kurierskiej DPD Polska i w świątecznej oprawie – z elfami i św. Mikołajem. Organizatorem akcji jest gdański MOPR.

 

Prezenty dla gdańskich dzieci są co roku świątecznie, pięknie zapakowane/fot. z archiwum gdańskiego MOPR