Włącz się w świąteczną akcję „Koszyczek dla seniora”

Wspólnie możemy sprawić, że ponad 70 sędziwych podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku będzie miało wyjątkowe, wiosenne święta. Wystarczy włączyć się w II edycję akcji „Koszyczek dla seniora” i ofiarować potrzebującym np. słodycze, kawę, bakalie i inne pełnowartościowe produkty spożywcze.

Na takie wsparcie czekają samotne i schorowane starsze osoby. Zbiórka żywności  odbędzie się w poniedziałek 29 marca br., w godzinach od 15.00 do 18.00 na Parkingu Społecznie Odpowiedzialnym przy ul. Lawendowej 9/3 w Gdańsku. Przeprowadzi ją Regionalne Centrum Wolontariatu, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz sanitarnych, obowiązujących w czasie epidemicznym. Wolontariusze będą ubrani w maseczki i ochronne rękawiczki, zaopatrzeni w środki dezynfekujące.

Żywność, świąteczna kartka – ucieszą obdarowanych

Do seniorskiego koszyka można przekazać pełnowartościowe, najlepiej hermetycznie zapakowane produkty, np. makaron, cukier, ryż, olej, bakalie, miód, dżem, herbatę, kawę czy konserwy. Osoby starsze ucieszą się też ze słodyczy m.in. ciastek czy czekolad. Również kartka z życzeniami dołączona do paczki, z pewnością sprawi radość samotnym ludziom. Dary zostaną posortowane. Przed świętami wolontariusze akcji przekażą je, w formie wielkanocnych paczek, potrzebującym. Dystrybucja paczek do seniorek i seniorów odbędzie się z zachowaniem obostrzeń epidemicznych.

– Dzięki współpracy instytucji i organizacji pozarządowych oraz ofiarności i solidarności gdańszczanek i gdańszczan udaje się wspierać potrzebujące osoby jeszcze lepiej – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka MOPR w Gdańsku. – Dziękujemy za to serce i społeczne zaangażowanie.  

Tegoroczną akcję „Koszyczek dla seniora” prowadzą partnersko: RCW w Gdańsku, MOPR w Gdańsku, Korpus Solidarności, wolontariusze Urzędu Miejskiego w Gdańsku i Fundacja Społecznie Bezpieczni. Dodajmy też, że podczas I edycji przedsięwzięcia w ub. roku udało się obdarować ponad 100 sędziwych osób.

Oprócz „Koszyczka dla seniora” także wsparcie dla kobiet w kryzysie bezdomności

MOPR i Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Gdańsku zachęcają też do wsparcia świątecznej akcji na rzecz ok. 25 kobiet będących w kryzysie bezdomności. Osoby, które mogą i chcą przekazać potrzebującym środki higieniczno-pielęgnacyjne, np. podpaski, tampony, dezodoranty, kremy czy artykuły opatrunkowe, prosimy o kontakt z Anną Dunajską z Referatu Animacji Lokalnej i Wolontariatu MOPR, tel.: 797 909 119 (w godz. pracy Ośrodka). Zebrane dary, w formie paczek, przekażą paniom doświadczającym bezdomności pracownicy TPBA w Gdańsku.

Wspólnie możemy sprawić, że dla potrzebujących wielkanocne święta będą miały wyjątkowy smak/fot. z Pixabay