Włącz się w wielkanocną zbiórkę darów dla osób starszych

Są seniorki i seniorzy, dla których świąteczny czas jest bardzo trudny. Samotność, choroby i bardzo ograniczony budżet domowy sprawiają, że z troską myślą o tym wiosennym okresie. Można ich wesprzeć, uczestnicząc w akcji pt. „Seniorowi na Wielkanoc”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. 

Gdański MOPR zaprasza do współdziałania mieszkanki i mieszkańców, którzy chcą i mogą przygotować potrzebującej, starszej osobie najlepiej świąteczną paczkę. Nie musi być duża. Ważne, by zawierała zwłaszcza pełnowartościowe produkty żywnościowe, które przydadzą się na Wielkanoc lub np. drobny upominek, życzenia – w geście troski i pamięci o potrzebującym człowieku. Na takie wsparcie czeka w tym roku ok. sto seniorek i seniorów w mieście. To osoby, które nie mają rodziny, bliskich, są schorowane, czasem z niepełnosprawnościami, często także niesamodzielne. Wspólnie można sprawić, że ich święta będą miały naprawdę wiosenny, radosny wymiar.

Czym wypełnić „koszyk seniorki”?

Seniorkom i seniorom przyda się szczególnie pełnowartościowa, hermetycznie zapakowana żywność. Osoby starsze ucieszą się m.in. z kawy, herbaty, konserw mięsnych i rybnych, kiełbasek w opakowaniach, miodu, makaronu, powideł, oleju, ciast i słodyczy z akcentami świątecznymi. Do „seniorskiego koszyczka” można też włożyć wielkanocną ozdobę, haft, stroik lub upominek np. książkę, grę czy ciepły koc. Zawsze przydają się: chemia gospodarcza i kosmetyki. Wiele radości sprawi osobie obdarowanej kartka z życzeniami.

Gdzie przekazać dary?

Paczki (ew. pojedyncze produkty) dla potrzebujących prosimy przekazywać do Referatu Animacji Lokalnej i Wolontariatu MOPR przy ul. Wolności 16 w Gdańsku, w dni powszednie, w godzinach pracy Ośrodka. W razie pytań, wątpliwości szczegółową informacją służy p. Anna Dunajska, koordynująca zbiórkę, tel. kom.: 797 909 119. Jeszcze przed świętami pracownicy socjalni Ośrodka przekażą dary sędziwym podopiecznym. Zbiórka potrwa do końca marca. Włączył się w nią także wolontariat pracowniczy MOPR.

Dodajmy, że w ubiegłym roku dzięki empatii oraz hojności mieszkanek i mieszkańców udało się obdarować na Wielkanoc 150 osób starszych, objętych wsparciem gdańskiej pomocy społecznej.

 

Na zdjęciach wielkanocne dary dla osób starszych, ofiarowane w ub. latach/archiwum MOPR