Worek z prezentami otwarty – św. Mikołaj przekazał gdańskim dzieciom 1600 paczek!

W środę 18 grudnia Mikołaj odwiedził 800 dzieci, objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Do wymarzonego spotkania doszło podczas zabawy świątecznej, tj. finału akcji: „Każdy może pomóc” i „Wigilijnej paczki”, w hali Międzynarodowych Targów Gdańskich – AmberExpo. 

Podczas imprezy dzieci otrzymały po dwie paczki: przygotowaną przez miasto i MOPR w ramach „Wigilijnej paczki” (ze słodyczami) oraz drugą z upominkiem od anonimowych darczyńców, którzy włączyli się w akcję Ośrodka pt. „Każdy może pomóc”.  Radości nie było końca, gdyż np. kilkuletni Piotruś marzył o zabawkach – wozie strażackim i błyszczącym hełmie. „Święty” życzenia spełnił w stu procentach.

– Super, pokażę kolegom! – oceniał upominki chłopiec. Z zabawy wychodził w hełmie przypominającym prawdziwy, strażacki. Jeszcze bardziej uradowana była nastoletnia Patrycja, która otrzymała od Mikołaja zestaw kosmetyków „dla młodej damy” i modną torebkę. Dzieci ogromnie cieszyły się też ze słodyczy i innych niespodzianek, przygotowanych specjalnie dla nich.

Z serca dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie akcji „Każdy może pomóc” – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka gdańskiego MOPR. – Bez Państwa wielkiego zaangażowania, empatii nasza kampania nie miałaby sensu. Dziękuję też wspaniałym partnerom za wspólne działanie, wysiłek włożony w zorganizowanie zabawy dla gdańskich dzieci. To naprawdę wielka sprawa.

Moc baśniowych niespodzianek

W środę dla naszych małych podopiecznych oraz ich opiekunów nie brakowało też gwiazdkowych, artystycznych atrakcji. Do wspólnej zabawy zapraszał prowadzący imprezę Michał Juszczakiewicz. Na scenie królowało widowisko pt. „Idą święta”. Baśniowe postaci oraz m.in. występy dzieci z gdańskiego Pałacu Młodzieży przypominały, że naprawdę święta są tuż, tuż. Specjalnym gościem wieczoru była wschodząca gwiazda polskiej muzyki rozrywkowej, wokalista i aktor Tadeusz Seibert z zespołem.

W programie imprezy organizatorzy zaproponowali też m.in.: zabawę w „leśnej krainie”, przygotowaną przez gdańskich harcerzy; zwiedzanie Wielkiej Fabryki Elfów; tworzenie stroików świątecznych. Do dyspozycji uczestników były fotobudki. Nie zabrakło gwiazdkowych animacji, gier sprawnościowych dla dzieci i rodziców. Amatorzy słodkości raczyli się owocami zanurzonymi w czekoladowej fontannie, lodami oraz orzeźwiającymi napojami.  

– Zależało nam bardzo, aby dzieci fantastycznie się bawiły i najpełniej poczuły magię świąt – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. –  Wspólnie udało się sprawić, że są radosne.

Głównymi organizatorami finału akcji: „Każdy może pomóc” i „Wigilijna paczka” w środe 18 grudnia byli:

Prezydent Miasta Gdańska, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Miasto Gdańsk.  

Partnerami:

Międzynarodowe Targi Gdańskie – AmberExpo, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, IKA – Wielka Fabryka Elfów, Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w Gdańsku, Lufthansa Systems Poland, Fundacja „Dr Clown”, Nadleśnictwo Gdańsk oraz Fundacja LOTOS – jako partner wspierający.

W przedsięwzięcie zaangażowanych było ponad stu wolontariuszy.

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM, KTÓRZY OFIAROWALI DZIECIOM GWIAZDKOWE UPOMINKI ORAZ OSOBOM ZAANGAŻOWANYM W PRZYGOTOWANIE IMPREZY SKŁADAMY NAJPIĘKNIEJSZE, NAJSZCZERSZE PODZIĘKOWANIA.

ŻYCZYMY PAŃSTWU WSPANIAŁYCH, RODZINNYCH ŚWIĄT I NIECH DOBRO DO PAŃSTWA POWRÓCI…!

Fot. z materiałów MOPR w Gdańsku

Więcej o wydarzeniu także: https://www.gdansk.pl/wiadomosci/kazdy-moze-pomoc-i-wigilijna-paczka-mikolaj-ponownie-obdarowal-gdanskie-dzieci,a,161133