Wsparcie dla gdańskich rodzin w kryzysie okołorozwodowym

Myślisz o rozwodzie, gdyż kryzys w związku narasta? Boisz się, jak zareagują na rozpad rodziny twoje dzieci? Nie wiesz, jak je ochronić przed konsekwencjami rozwodu? Skorzystaj z bezpłatnej pomocy psychologicznej, pedagogicznej i mediacyjnej w Gdańsku.

To oferta wsparcia dla gdańskich rodzin z dziećmi – małżeństw i par, które przechodzą głęboki kryzys związku. Rozważają rozstanie, rozwodzą się lub już mają ten trudny etap za sobą. To właśnie ich dzieci potrzebują wówczas wyjątkowej troski, poczucia bezpieczeństwa i bezwarunkowej miłości od skonfliktowanych rodziców. Gdańskie rodziny, które nie radzą sobie z tą sytuacją otrzymają specjalistyczną pomoc w ramach programu pt. „Kompleksowe wsparcie rodzin w kryzysie okołorozwodowym”. Na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie realizuje go Polskie Centrum Mediacji Oddział Trójmiasto.

– Celem programu jest przede wszystkim poprawa relacji w rodzinach będących w kryzysie okołorozwodowym oraz zapobieganie alienacji rodzicielskiej – podkreśla Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka gdańskiego MOPR. – Chodzi też o zmotywowanie rodziców do przejęcia odpowiedzialności za swoje życie i życie oraz bezpieczeństwo dzieci. Wszystkie działania specjalistów służą wsparciu rodziny, mają też wymiar edukacyjny i profilaktyczny.

Zapisz się na konsultacje i warsztaty

W ramach programu pomoc psychologiczną otrzymają wszyscy jego uczestnicy. Konsultacje dla rodzin prowadzone są przez psychologa, pedagoga oraz mediatora. Uczestnicy wsparcie otrzymają m.in. w grupie rozwojowo-psychoedukacyjnej dla młodzieży i podczas warsztatów psychoedukacyjnych dla rodziców oraz dla rodziców wraz z dziećmi. W ofercie jest też m.in. mediacja dla rodziców. Konsultacje i spotkania ze specjalistami odbywać się będą m.in. w siedzibie PCM przy ul. Piastowskiej 89 w Gdańsku, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa obowiązujących w czasie epidemii. Zapisy do programu prowadzone są w dni powszednie, w godz. od 10.00 do 18.00, pod numerem tel. kom.: 516 430 348. Dodajmy, że „Kompleksowe wsparcie rodzin w kryzysie okołorozwodowym” finansowane jest ze środków miasta. Program będzie prowadzony do 15 grudnia bieżącego roku.

Ulotka informacyjna programu/źródło: PCM Oddział Trójmiasto