Wsparcie dla osób z długami mieszkaniowymi

Nie radzisz sobie z nadmiernymi wydatkami, masz zaległości czynszowe? Skorzystaj z darmowych porad świadczonych przez pracowników Gdańskich Nieruchomości, w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ul. Dyrekcyjnej 5 w Gdańsku.

Do odwiedzenia mieszczącego się tam punktu informacyjnego (I piętro, pokój 118) zachęcamy w najbliższą środę 17 października, w godzinach od 14 do 17. Dyżury pracowników Gdańskich Nieruchomości w MOPR odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca, w powyższych godzinach.

Oferta wsparcia adresowana jest do osób w trudnej sytuacji ekonomicznej,  Chodzi o pomoc gdańszczankom i gdańszczanom zagrożonym lub borykającym się z długami czynszowymi, mieszkaniowymi – przede wszystkim najemcom lokali komunalnych. Osobom, których sytuacja ekonomiczna jest zła, grozi zaległościami i wzrostem długu. Specjaliści podpowiedzą jak wyjść z opresji oraz jakie kroki podjąć, by spłacić zadłużenie. Organizacja tych pomocowych działań wynika między innymi z Programu Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych na lata 2016 – 2023, realizowanego w mieście na rzecz potrzebujących mieszkańców.

 – Jest on skierowany do osób z różnych grup wiekowych, w zakresie edukacji ekonomicznej i prewencji – mówił Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Szczególnie do gdańszczan zmagających się z problemami zadłużenia, a także ofiar przestępstw i nadużyć ekonomicznych. Zachęcam Państwa gorąco do skorzystania z nowej, pomocowej oferty miasta.  

To wsparcie realizowane będzie do końca stycznia przyszłego roku.