Wsparcie dla rodziców!

Rodziców oraz innych opiekunów dzieci serdecznie zachęcamy do udziału w wykładzie pt. „Młodzi i gotowi – wyzwania i dylematy młodych rodziców”, który poprowadzi pedagog prof. dr hab. Maria Mendel z Uniwersytetu Gdańskiego. To otwarte spotkanie odbędzie się w sobotę 14 grudnia, o godz. 11.00, w „Sztuce Wyboru” przy ul. Słowackiego 19 we Wrzeszczu.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku kontynuuje cykl wykładów o charakterze profilaktycznym i edukacyjnym, przeciwdziałających zjawisku przemocy w rodzinie w jej różnych aspektach. Również podczas kolejnego, sobotniego spotkania bardzo liczymy na Państwa aktywny udział.

Jak się żyje współczesnym rodzicom, z jakimi problemami się borykają? Czy w opiece nad dziećmi sięgają po „stare, sprawdzone, metody wychowawcze”? Co myślą o współczesnych rozwiązaniach? Czy korzystają ze wsparcia najbliższych, instytucji pomocowych, czy chętnie podnoszą swoje rodzicielskie umiejętności? O przyszłości i dylematach rodziców opowie uczestnikom wykładu pedagog prof. Maria Mendel. Prelegentka postara się także odpowiedzieć na nurtujące, trudne pytania dotyczące opieki nad dziećmi. Zachęcamy do włączenia się w dyskusję.

– Każdy rodzic staje przed rozmaitymi wyzwaniami, rozterkami wynikającymi z wychowania dziecka – mówi Piotr Kowalczuk, zast. prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Warto przemyśleć swoje decyzje. Jeśli mamy wątpliwości, poradzić się specjalistów.

Dodajmy, że sobotni wykład wpisuje się w realizację projektu MOPR pt. ”Gdańsk z rodziną”, przeciwdziałającego różnym formom przemocy. Będzie on prowadzony do końca bieżącego roku. Projekt jest adresowany m.in. do rodziców, osób starszych oraz dzieci i młodzieży.