Wsparcie psychologiczne dla ukraińskich rodziców

Do wtorku, 6 czerwca br. trwają pomocowe, bezpłatne warsztaty dla rodziców i opiekunów dzieci z Ukrainy przebywających w Gdańsku (po tym terminie oferta pomocy będzie nieaktualna). Można jeszcze skorzystać z tej oferty. Obowiązują zapisy na spotkania z psycholożką, w dni powszednie, w godz. od 8.00 do 14.00, pod numerem tel.: +48 789 455 295.

Do udziału w nieodpłatnych zajęciach ze specjalistką zachęca Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Odbywają się one w ramach programu pt. „Dodać Sił”, realizowanego przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). Warsztaty są prowadzone w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka” przy ul. Zakopiańskiej 40 w Gdańsku Siedlcach, w godzinach od 17.00 do 19.00, w dwóch grupach: we wtorki – rodzice, opiekunowie oraz w czwartki – rodzice, opiekunowie wraz ze swoimi dziećmi.

Poradzić sobie z emocjami

Psycholożka m.in. podpowiada uczestniczkom i uczestnikom, jak radzić sobie z trudnymi emocjami i odnaleźć się w nowej, życiowej sytuacji. Wskazuje rodzicom, jak wesprzeć dziecko, które również stara się poradzić sobie w nowej rzeczywistości i nawiązać rówieśnicze przyjaźnie. Specjalistka wyjaśnia też m.in. jak na co dzień budować harmonijne relacje w rodzinie.

 

 

«ДОДАТИ  СИЛ» – ЗУСТРІЧІ ДЛЯ БАТЬКІВ/ ОПІКУНІВ З УКРАЇНИ, ЩО ЗНАХОДЯТЬСЯ В ГДАНСЬКУ

Міграція це завжди складно, як для батьків так і для дітей. Тому ми підготували для вас обговорення важливих питань, що стосуються відносин з самим собою, та з рідними. Особливо звернемо вашу увагу на побудову гармонійних відносин з дітьми.  

Якщо ви хочете

Cправлятися зі складними почуттями та ситуаціями.

Kонструктивно вирішувати непорозуміння та конфлікти.

Хочете підтримувати вашу дитину в розвитку її талантів та вмінь.

Приходьте на безкоштовні зустрічі, організовані в рамках проекту «ДОДАТИ СИЛ»!

Заняття проводяться українською мовою (за потреби – польською). Чекаємо на знайомство з вами. Реєстрація приймається щодня за телефоном: +48 789 455 295. В годинах: з 8.00 до 14.00.

 

Plakaty informacyjne spotkań „Dodać Sił”, wersje: polska i ukraińska/źródło: organizatorzy