Wsparcie psychologiczne i pracowników MOPR podczas pogrzebu

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zapewni gdańszczankom i gdańszczanom wsparcie psychologiczne podczas pogrzebu Prezydenta Pawła Adamowicza, w sobotę 19 stycznia. Pomoc na miejscu świadczyć też będą pracownicy socjalni.

Sześciu psychologów MOPR będzie do dyspozycji każdej potrzebującej osoby w sobotę, w godzinach od 10.00 do 16.00 w budynku Instytutu Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40. Specjaliści pomogą poradzić sobie z emocjami, uspokoją, wyciszą. Podpowiedzą Państwu, jak poradzić sobie w okresie żałoby. Służą wiedzą i specjalistycznym wsparciem w tym bardzo trudnym czasie. Z tej pomocy można skorzystać bezpośrednio, udając się do siedziby IKM lub telefonicznie, pod numerem: 58 347 82 82.

Podczas pogrzebu potrzebujące osoby wspierać również będą pracownicy socjalni, w pobliżu Bazyliki Mariackiej (ubrani w pomarańczowe kamizelki, z plakietkami gdańskiego MOPR). W razie potrzeby m.in. podprowadzą do psychologa, wyprowadzą uczestnika z tłumu itd.

–  Nie wstydźmy się swojej słabości, emocji wywołanych tragedią, nie udawajmy silnych w tak trudnym momencie – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. –  Proszę osoby uczestniczące w sobotniej uroczystości pogrzebowej o korzystanie z pomocy specjalistów MOPR, jeśli tylko uznacie Państwo, że jest ona potrzebna. Łączymy się w bólu, mówimy „nie!” agresji, tworzymy wspólnotę. Proszę o tym pamiętać…