Wspólnie sprawmy, aby dzieci i seniorzy w Gdańsku mieli cudne święta

UWAGA – wszystkie listy zostały pobrane. Dziękujemy!

Jeszcze 330 listów o dzieciach oraz już tylko 50 o osobach starszych objętych gdańską pomocą społeczną, czeka na darczyńców, którzy włączą się w świąteczną akcję „Każdy może pomóc”.

– Gorąco zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w naszym przedsięwzięciu i pobrania listu o naszej podopiecznej lub podopiecznym, by zrobić im gwiazdkowy upominek – mówi Magdalena Theus, koordynatorka projektu „Każdy może pomóc” w gdańskim Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. – To już dwunasta edycja akcji. Poprzednie pokazały, jakie wielkie pokłady społecznej solidarności, dobroci, chęci pomagania drugiemu człowiekowi mają mieszkanki i mieszkańcy, ale też pracownicy firm, przedsiębiorcy. Mamy nadzieję, że i w bieżącym roku uda się obdarować świątecznymi upominkami naszych podopiecznych. Darczyńcy nie zawiodą, sprawią niespodziankę oraz radość dzieciom i osobom starszym. Pomaganie daje przecież wewnętrzną satysfakcję, cieszy i łączy ludzi!

Od pobrania listu do przygotowania prezentu

Na takie świąteczne wsparcie czeka w tym roku 700 dzieci oraz 300 osób starszych w Gdańsku. By przygotować im podarunek, trzeba pobrać list z wiadomościami m.in. o wieku, płci i pasjach beneficjenta akcji. Następnie warto uruchomić wyobraźnię, pomysłowość i wówczas wybrać prezent. Listy napisane przez pracowniczki i pracowników socjalnych MOPR są oznaczone kodami – każdy przypisany jest konkretnemu dziecku lub osobie starszej. Darczyńca nie pozna nazwiska beneficjanta, ten zaś – ofiarodawcy. Listy można pobrać elektronicznie pisząc na adres e-mail: 

– dotyczy listów o dzieciach: mopr-kmp@gdansk.gda.pl

– dotyczy listów o seniorach: mopr-wolontariat@gdansk.gda.pl

Finał ze świątecznymi akcentami

Darczyńcy proszeni są o dostarczenie upominków: 1 grudnia lub 4, 5 tudzież 6 grudnia br. w godz. od 7.00 do 16.30, do recepcji (główne wejście) Międzynarodowych Targów Gdańskich – AMBEREXPO, przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku. Tam odbiorą je specjaliści MOPR. Uwaga! Prezent powinien być oznakowany kodem z listu. Finał akcji przygotują pracowniczki i pracownicy, wolontariusze Ośrodka i przedsięwzięcia. W jego ramach prezenty zostaną dostarczone dzieciom i osobom starszym do domów – to przy wsparciu firmy kurierskiej DPD Polska. Dystrybucja upominków odbędzie się w świątecznej oprawie.

 

Na zdjęciach m.in. niektórzy pracownicy Ośrodka zaangażowani w akcję w ub. roku oraz podarunki od darczyńców/arch. gdańskiego MOPR