Zintegruj się na pchlim targu w Gdańsku Siedlcach

Chcesz poznać sąsiadów, ale też wymienić, sprzedać lub oddać potrzebującym zbędne rzeczy? Przyjdź w sobotę, 22 kwietnia na skwer naprzeciwko Domu Sąsiedzkiego „Zakopianka”, przy ul. Zakopiańskiej 40 w Gdańsku Siedlcach. W godzinach od 14.00 do 17.00 odbędzie się tam pchli targ.  

Wydarzenie adresowane jest zwłaszcza do mieszkanek i mieszkańców dzielnicy Siedlce oraz ościennych. To zaproszenie do uczestnictwa dla gdańskich rodzin oraz dla rodzin ukraińskich, które znalazły w mieście schronienie i przyjaciół. Podczas imprezy będzie można aktywnie, miło spędzić wolny czas, zaprzyjaźnić się i zintegrować sąsiedzko. Wstęp wolny.

Przynieś zbędne rzeczy, ale w dobrym stanie

Uczestniczki i uczestnicy targu proszeni są o przyniesienie niepotrzebnych przedmiotów, rzeczy, których nie trzeba wyrzucać i niszczyć. Można przecież dać im nowe życie. Zbędne ubrania, zabawki, książki, gry, naczynia, drobne sprzęty domowe, przedmioty retro będzie można wymienić lub sprzedać zainteresowanym. Może będą też wystawcy, chcący oddać niepotrzebne rzeczy osobom, którym się one przydadzą. Ważne, by wystawione przedmioty były w dobrym stanie. Poprzednie edycje imprezy pokazały, że mieszkanki i mieszkańcy chętnie sprzedają lub oddają np. przyniesione z domu sadzonki roślin, ale też wykonane samodzielnie wyroby rękodzielnicze, gliniane naczynia i efektowną biżuterię z ekologicznych materiałów.

Wystawca decyduje

Każdy uczestnik targu przygotowuje swoje wystawiennicze stoisko według uznania i własnego pomysłu. Wystarczą koc, rozkładany stolik na trawie, by wyeksponować rzeczy. Ubrania można zaprezentować np. na przenośnym wieszaku. Liczy się inwencja wystawców. Do udziału w sobotnim, plenerowym spotkaniu zapraszają organizatorzy społeczności lokalnej gdańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. W przypadku deszczowej aury impreza odbędzie się w dużej sali DS „Zakopianka”.

 

Rozmaitości na pchlim targu w Gdańsku Siedlcach w ub. roku/fot. Antonina Chycka z gdańskiego MOPR