Zabawa i integracja, czyli ferie w „Zakopiance”

Z pewnością nudzić się nie będą dzieci podczas „Ferii z animacjami”, które odbędą się w dniach 16 – 20 stycznia br. w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka”, przy ul. Zakopiańskiej 40 w Gdańsku Siedlcach. Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia, można się zapisać.

To bezpłatna propozycja zabawy oraz aktywności dla gdańskich i ukraińskich dzieci do 12 roku życia. Zajęcia odbywać się będą w godzinach od 11.00 do 12.30 i mają też wymiar integracyjny. Spotkania dla najmłodszych poprowadzą animatorzy grupy „Teatralia” (jeśli uczestnikiem jest maluch, konieczna opieka rodzica w trakcie warsztatu). W programie m.in. gry i zabawy ruchowe, plastyczne i teatralne. Nie zabraknie też warsztatów pobudzających dziecięcą wyobraźnię i kreatywność. Feryjne spotkania w „Zakopiance” mają też służyć nawiązaniu rówieśniczych przyjaźni, o co podczas wspólnej zabawy jest najłatwiej. 

Zapisz dziecko

Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem tel. kom.: 797 136 077. Są jeszcze wolne miejsca. Do udziału w feriach zapraszają partnerzy organizacyjni: Stowarzyszenie „Dla Siedlec”, organizatorzy społeczności lokalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Up Foundation, grupa „Teatralia” i Dom Sąsiedzki „Zakopianka”. Projekt jest dofinansowany ze środków Miasta Gdańska oraz UNICEF.

 

Plakat informacyjny „Ferii z animacjami” (wersje po polsku i ukraińsku)/źródło: organizatorzy. W zajawce: dzieci podczas zajęć/fot. z Pixabay