Zając jeszcze po świętach

Kilkanaścioro dzieci z uboższych rodzin z Wrzeszcza otrzyma jeszcze w środę, 19 kwietnia, podczas zabawy w II Liceum Ogólnokształcącym, wielkanocne prezenty. Słodycze, zabawki to wynik zbiórki w ramach akcji „Zajączkowe przygody dla dzieci i seniorów”, zainicjowanej w marcu przez gdański Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
Najmłodsi z Wrzeszcza to już ostatni odbiorcy świątecznych upominków, które ofiarowali potrzebującym mieszkańcy, właściciele sklepów, firm m.in. z Zaspy, Przymorza, Żabianki, Jelitkowa oraz Śródmieścia. W środę o godzinie 14, w II LO przy ulicy Pestolozziego 7/9, dzieci wezmą także udział w grach i zabawach przygotowanych specjalnie dla nich.
Przypomnijmy, że w ramach „Zajaczkowych przygód…” udało się obdarować aż 120 potrzebujących: dzieci i seniorów. W wielkanocnych paczkach znalazły się głównie produkty żywnościowe, tj. słodycze, kawa, herbata, cukier, makaron oraz zabawki lub ozdoby świąteczne (często wykonane samodzielnie). Wszystko dzięki wielkiemu zaangażowaniu i sercu lokalnych społeczności.
Głównymi partnerami projektu MOPR byli m.in.  ZKPiG nr 12, II LO, Gimnazjum nr 17, CKZiU nr 2, SP 44 i SP 60 w Gdańsku oraz Rada Dzielnicy Gdańsk Zaspa Młyniec i Stowarzyszenie Gdańskiej Zaspy.