Zamiast kupować, wypożycz sprzęt do rehabilitacji

Przypominamy, że mieszkanki i mieszkańcy także w br. mogą korzystać z oferty wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego przy al. Gen. Józefa Hallera 115 w Gdańsku. To bezpłatne wsparcie m.in. dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku wypożyczalnię prowadzi Stowarzyszenie „Wspólnota Serc”. Punkt jest otwarty w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. od 7.30 do 15.30 oraz w środy w godz. od 10.00 do 18.00. W ofercie ma m.in. wózki inwalidzkie zwykłe i aktywne, zestawy pionizujące, balkoniki, trójnogi, chodziki, laski, ławki nawannowe. Potrzebujący wypożyczą też m.in. kule inwalidzkie łokciowe i pachowe, ortezy, łóżka rehabilitacyjne zwykłe i elektryczne oraz gorsety. To pomoc dla mieszkanek i mieszkańców Gdańska posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub w przypadku jego braku – dla osób wykazujących zasadność używania danego sprzętu np. z powodu wypadku. Zawsze potrzebne jest pisemne wskazanie od lekarza, o konieczności używania konkretnego urządzenia.

W czasie epidemii telefonicznie umów termin wizyty

Wypożyczający wpłaca kaucję za pobrany sprzęt. Jej wysokość zależy od wartości urządzenia. Kaucja jest zwracana klientowi, gdy ten oddaje sprzęt. Jednorazowo urządzenie można wypożyczyć na okres do pół roku. Gdańszczanki i gdańszczanie chcący skorzystać z oferty wypożyczalni proszeni są o wcześniejsze, telefoniczne umówienie terminu wizyty, pod numerem: 58 301 30 16 (czynny w godz. pracy punktu). Wydanie sprzętu odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w epidemii.

Fot. ilustracyjna z Pixabay, przedstawia kobietę na wózku inwalidzkim