Zapełnia się magazyn świątecznych podarunków!

Darczynie i darczyńców świątecznej akcji „Każdy może pomóc”, dla dzieci i osób starszych objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, serdecznie prosimy o przekazywanie upominków.

Czekamy na Państwa 5 grudnia oraz w środę, 6 grudnia br. w godz. od 7.00 do 16.30, w siedzibie Międzynarodowych Targów Gdańskich – AMBEREXPO, ul. Żaglowa 11 w Gdańsku (główne wejście – recepcja). Tam odbiorą je dyżurujący specjaliści MOPR.

W tym roku, oprócz wspaniałych podarunków od Państwa, 200 najmłodszych dzieci otrzyma w ramach naszej akcji edukacyjne, profilaktyczne poradniki dotyczące pierwszej pomocy pt. „Bączek Ratownik”. Przekazał je ich współautor, gdański ratownik medyczny – Karol Bączkowski. Poradnik w prosty sposób opisuje m.in. sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu człowieka oraz wskazuje, jak wówczas właściwie, mądrze postępować. Więcej wiadomości o tej bardzo przydatnej publikacji dostępnych jest m.in. na portalu Gdańska (link przekierowuje na stronę internetową miasta).  

Wszystkim Darczyniom i Darczyńcom najpiękniej dziękujemy! Finał akcji, tj. dostarczenie upominków do domów dzieci i osób starszych, odbędzie się 9 grudnia br., w czym wesprze nas firma kurierska DPD Polska.

 

Na zdjęciach: Karol Bączkowski i Magdalena Theus z gdańskiego MOPR oraz dyżurujący w MTG specjaliści Ośrodka: Adam Bronk-Zdunowski, Iwona Janiszyn i Dariusz Piorunowski oraz upominki/źródło: Ośrodek