Zapisy na nieodpłatną poradę prawną, mediacyjną także przez formularz on-line

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku uruchomił zapisy przez formularz on-line, na nieodpłatne poradnictwo prawne, obywatelskie oraz mediacyjne. Dzięki temu szybko, w dogodnym terminie można się zarejestrować m.in. do prawnika czy doradcy obywatelskiego.

Osoby, które złożą oświadczenie, że nie stać ich na pokrycie kosztu wizyty u prawnika, mogą skorzystać z bezpłatnego wsparcia dostępnego w Gdańsku w 19 punktach – 9 prowadzonych przez MOPR oraz 10 przez organizacje pozarządowe. Przypomnijmy, że od tego roku oferta bezpłatnego wsparcia poradniczego jest poszerzona o mediację, polegającą na polubownym załatwieniu sytuacji konfliktowych. Mediatorzy pomagają w sprawach związanych m.in. z rozwodem, podziałem majątku, sporami rodzinnymi i sąsiedzkimi. Doradzają np. w przypadku niedopełnienia lub złamania warunków umowy gospodarczej. Do wszystkich specjalistów obowiązują zapisy.

By ułatwić Państwu rejestrację na nieodpłatną wizytę Ośrodek przygotował formularz on-line, dostępny na stronie: www.mopr.gda.pl, link: https://enpp.pl/ewidencja/event/reservation/235

Za jego pośrednictwem można zarezerwować wizytę na poradę prawną, obywatelską lub mediacyjną.

Skorzystaj również z bazy instytucji pomocowych

W Biuletynie Informacji Publicznej MOPR dostępna jest też baza adresowa do instytucji i organizacji, udzielających w Gdańsku nie tylko wymienionych powyżej form doradztwa, ale także m.in. w zakresie: pomocy społecznej, praw konsumenckich, pacjenta itd. Zachęcamy Państwa do korzystania również z tych informacji, link: http://www.bip.mopr.gda.pl/index.php?idg=1&id=244&x=24

– To przydatne wiadomości, warto po nie sięgać w różnych życiowych sytuacjach – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.

Fot. z archiwum MOPR