Osoby zajmujące się w różnej formie wsparciem drugiego człowieka, pracownicy oświaty, studenci psychologii, pracownicy urzędów i przedstawiciele organizacji pomocowych w Gdańsku mogą poszerzyć wiedzę z podstaw interwencji kryzysowej.
Na bezpłatne warsztaty w tym zakresie zaprasza Ośrodek Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, przy pl. Ks. Gustkowicza 13 w Nowym Porcie. Szkolenie odbędzie się w sobotę, 11 lutego w godz. od 14.00 do 18.00 oraz w niedzielę, 12 lutego br. w godz. od 9.00 do 13.00 w siedzibie OIK MOPR. Dla osób, które nie mogą w tym terminie uczestniczyć, jest drugi: szkolenie w weekend 25 – 26 lutego br. (w godz. jak w pierwszym terminie).
Obowiązują zapisy do końca stycznia br.
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o skontaktowanie się ze specjalistką Ośrodka, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 15.00 pod numerem tel. kom.: 797 322 413. Obowiązują zapisy na zajęcia. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona.
Uczestniczki i uczestnicy szkolenia m.in. dowiedzą się, jak skuteczniej wspierać osoby doświadczające życiowego kryzysu. Prowadzący warsztaty wyjaśnią, jak otoczyć opieką i wsparciem osoby, które np. cierpią po stracie bliskich lub doświadczyły przemocy w rodzinie. Podpowiedzą, jak się zachować i w jaki sposób pomóc m.in. osobom, które przeszły traumę – np. zostały seksualnie wykorzystane, podjęły próbę samobójczą lub żyją w przewlekłym stresie, gdyż nie radzą sobie z życiowymi problemami. Prowadzący wskażą, jak rozmawiać z osobami potrzebującymi, by odzyskały równowagę emocjonalną i psychiczną. Uczestniczki i uczestnicy zwiększą poziom wiedzy dotyczącej interwencji kryzysowej oraz specyfiki wsparcia w sytuacji ekstremalnej.
Szkolenie poprowadzą:
Ida Groth – psycholożka, certyfikowana edukatorka seksualna. Ukończyła I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, uczestniczyła w wielu szkoleniach m.in. z zakresu wsparcia w kryzysach (także w formule online) oraz interwencji kryzysowej. Aktualnie w trakcie szkolenia z metody SEE FAR CBT u prof. Lahada, dotyczącej pracy z osobami w stresie pourazowym oraz po przeżytej traumie;
Mateusz Miszewski – psycholog, aktualnie w procesie szkolenia na terapeutę dialogu motywującego. Ukończył staż w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Gdyni, gdzie uczestniczył w kompleksowym szkoleniu z zakresu wsparcia w kryzysie suicydalnym, straty oraz przemocy. Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi w Fundacji FOSA i NZOZ Monar.