Zapraszamy do integracji w dzielnicach!

Aktywnie spędzą czas mieszkańcy Nowego Portu oraz Letnicy w nadchodzący weekend. Mogą bowiem uczestniczyć w imprezach plenerowych, przygotowanych specjalnie dla nich – twórczych i integrujących społecznie. Są otwarte dla wszystkich miłośników dobrej zabawy.

  • W piątek 8 września w godzinach od 15 do 18, na Placu Gustkowicza w Nowym Porcie atrakcje czekają przede wszystkim na mieszkańców 60 plus oraz osoby niepełnosprawne. W ramach V Dni Nowego Portu odbędzie się tam impreza pod hasłem „Senior z pasją”. Swoje umiejętności zaprezentują m.in. podopieczni gdańskich warsztatów terapii zajęciowej. Nie zabraknie pogadanek o bezpieczeństwie i zdrowiu seniorów. W programie są także: występy muzyczne, loteria fantowa z nagrodami oraz kanapkowy poczęstunek. Będą także warsztaty z rękodzieła oraz nauka techniki decoupage. Do udziału w imprezie zapraszają: Rada Dzielnicy Nowy Port, Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, wtz oraz innymi instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz mieszkańców dzielnicy.
  • Z kolei w sobotę 9 września rodziny zapraszamy na festyn „Przystanek Letnica”, który odbędzie się przy ulicy Starowiejskiej 15/16 w Gdańsku (przed budynkiem Gdańskiego Archipelagu Kultury GAMA). W programie m.in. wspólne grillowanie, gry i zabawy sportowe dla dzieci, nauka decoupage, tworzenie cudeniek z papieru i wikliny. Na imprezę, która rozpocznie się o godzinie 16, a zakończy około godz. 19 zapraszają mieszkańców: GAK GAMA, MOPR w Gdańsku oraz partnerzy.

– Także we wrześniu, choć już po sezonie wakacyjnym, miasto pulsuje i żyje, a imprezy aktywizujące, integrujące lokalne społeczności w dzielnicach są już piękną tradycją – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Zachęcamy do udziału w nich. Do wspólnej zabawy, nauki, rozwijania pasji i zawierania nowych przyjaźni.