Zapraszamy panie na zajęcia WenDo

Gdańszczanki zachęcamy do udziału w innowacyjnych, bezpłatnych warsztatach asertywności i samoobrony WenDo. Służą one m.in. profilaktyce i przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Ruszyły zapisy na zajęcia, zapraszamy!

WenDo nie jest typową sztuką walki. To raczej forma obrony własnych granic, nauka asertywności oraz skuteczna metoda ochrony przed niepożądanymi zachowaniami. Uczestniczki nauczą się m.in. jak nie dopuścić do agresji. Dowiedzą się, jak skutecznie bronić się przed różnymi formami przemocy w codziennym życiu.

– Miasto podejmuje szereg działań profilaktycznych, edukacyjnych, pomocowych przeciwdziałających zjawisku przemocy – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Są one zróżnicowane, innowacyjne, adresowane do szerokiej grupy odbiorców. Zależy nam, by każdy znalazł ofertę wsparcia dla siebie.

Do udziału w warsztatach zaprasza organizator – Ośrodek Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, przy pl. Gustkowicza 13 w Nowym Porcie. Zajęcia odbędą się w godzinach od 10.00 do 16.00, w sobotę i niedzielę 1 i 2 lutego br. Poprowadzi je profesjonalna trenerka WenDo, p. Liliana Otręba.

Uwaga!

Obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są do 29 stycznia, pod numerem tel.: 58 511 01 21 (OIK MOPR – numer czynny całą dobę). Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Fot. z archiwum MOPR