Zapraszamy do wspólnej zabawy w dzielnicach!

W najbliższy weekend aktywnie spędzą czas mieszkańcy Przeróbki oraz Śródmieścia Gdańska. Mogą bowiem uczestniczyć w imprezach plenerowych, przygotowanych specjalnie dla nich – twórczych i integrujących społecznie. Są otwarte dla wszystkich miłośników dobrej zabawy.

  • Rodziny z dziećmi z gdańskiej Przeróbki i okolic zapraszamy w sobotę 15 września w godz. od 10 do 14, na teren Szkoły Podstawowej nr 61 przy ul. Siennej 26. Zapowiada się znakomita zabawa dla najmłodszych i rodziców. Organizatorzy wydarzenia pt. „Kolorowa Przeróbka” zachęcają do wspólnej aktywności. W programie imprezy są m.in. gry i zabawy z nagrodami dla dzieci. Będzie można modelować balony i puszczać bańki mydlane oraz pomalować twarz. Dorośli z pociechami wezmą też udział w zajęciach zumby lub zabawie „kolorami holi”. Nie zabraknie także konkursów sportowych, występów artystycznych oraz zdrowych przekąsek. Chodzi o aktywizację i integrację rodzin z Przeróbki, wzmocnienie więzi rodzinnych. Pokazanie, że można spędzać czas wspólnie, twórczo promując jednocześnie tę dzielnicę. Do udziału w sobotniej imprezie zapraszają: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Rada Dzielnicy Przeróbka, SzP nr 61, Fundacja dla Rodziny „Bezpiecznik” i Fundacja „Obudź Nadzieję”.
  • Na kolejną imprezę z cyklu „Parkowisko” zapraszamy w niedzielę 16 września w godz. od 11 do 18, do parku Św. Barbary w Śródmieściu. To propozycja dla każdego. Doskonała okazja, żeby się zrelaksować i znakomicie pobawić w sąsiedzkim gronie. Imprezę rozpocznie śniadanie na trawie. W programie m.in. gry planszowe, warsztaty kulinarne, zabawy ruchowe, sensoryczne dla dzieci i dorosłych, zajęcia plastyczne i sportowe (m.in. piłka nożna i unihokej). Także nauka rzeźbienia w glinie, prezentacja dzieł malarskich seniorów, występy artystyczne i recitale na scenie oraz dla miłośników lektury – kącik z książkami. W programie wydarzenia także spotkania z pasjonatami, przedstawicielami organizacji społecznych i instytucji miejskich oraz radnymi. Na miejscu działać będą m.in. strefa zdrowia, w której porad udzieli ratownik medyczny oraz strefa sąsiedzka – tam np. oferta MOPR w zakresie bezpłatnych porad prawnych, aktywizacji zawodowej i współpracy w ramach odpowiedzialności społecznej biznesu. Do udziału w „Parkowisku” w Śródmieściu zapraszają organizatorzy: Maria i Jakub Kadłubowscy (pomysłodawcy cyklu tych imprez w Gdańsku), organizacje pozarządowe, instytucje miejskie, lokalna społeczność i mieszkańcy zaangażowani w aktywizację dzielnicy. 

– Także we wrześniu, choć już po sezonie wakacyjnym, miasto pulsuje i żyje, a imprezy aktywizujące, integrujące lokalne społeczności w dzielnicach są już piękną tradycją – mówił Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Zachęcamy do udziału w nich. Do wspólnej zabawy, nauki, rozwijania pasji i zawierania nowych przyjaźni.

Dodajmy, że weekendowe wydarzenia odbędą się m.in. w ramach projektu „Rozkręćmy dzielnicę i okolice…”, wymyślonego i realizowanego przez animatorów lokalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Jego celem jest przede wszystkim pobudzenie społeczności lokalnych do wspólnych działań m.in. na rzecz potrzebujących mieszkańców oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

Zachęcamy do udziału w imprezach!