Zaszczepiają dzieciom sport odpowiedzialnie społecznie

Blisko 200 dzieci, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku wraz z opiekunami obejrzy w niedzielę 7 kwietnia, bezpłatnie, mecz drugiej rundy Nice I. Ligi Żużlowej. To wynik akcji społecznej „Zaszczepmy dzieciom sport”, wymyślonej przez Gdański Klub Żużlowy „Wybrzeże” i Fundację Zenona Plecha.

W ramach tego pomocowego i edukacyjnego przedsięwzięcia udało się pozyskać darczyńców, którzy zakupili karnety dla najmłodszych podopiecznych MOPR i Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, na mecze żużlowe przy ulicy Zawodników 1. Za ten wspaniały gest z serca dziękujemy! Każdy karnet to sześć wejściówek. 7 kwietnia około godz. 14.00 na razie dzieci objęte wsparciem Ośrodka obserwować będą zmagania sportowców: Zdunka Wybrzeże Gdańsk z Unią Tarnów (najmłodsi podopieczni Hospicjum dołączą w kolejne niedziele). Aktywnie spędzą czas. Być może w przyszłości zechcą rozwijać swoją sportową przygodę, która stanie się mądrym sposobem na życie. Celem akcji adresowanej do dzieci w wieku od 7 do 14 lat jest m.in. zaszczepienie pasji i miłości do sportu oraz do zdrowego stylu życia. Zapewnienie najmłodszym zabawy i emocji.  

Pomysłodawcami i organizatorami akcji są: GKŻ „Wybrzeże” oraz Fundacja Zenona Plecha; partnerami: MOPR w Gdańsku i Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.

Urodziny Kuby

Na tym jednak nie koniec niedzielnych niespodzianek. GKŻ „Wybrzeże”, w ramach współpracy z Ośrodkiem i zasady odpowiedzialności społecznej, podczas meczu organizuje Kubie objętemu wsparciem pomocy społ. 11 urodziny. Chłopiec kocha sport, ma nawet zadatki na zawodnika. Ze swoimi gośćmi zasiądzie w loży VIP, by uroczyście świętować ten bardzo ważny dzień w roku. Wielka feta zapewniona!

Zapraszamy także innych przedstawicieli biznesu i instytucji, dla których zasada społ. odpowiedzialności jest istotna, do współdziałania na rzecz potrzebujących gdańszczanek i gdańszczan. Do wsparcia dzieci i młodzieży lub samotnych osób 60+. Do takiej współpracy zachęca także Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społ. wskazując m.in. na korzyści z niej wynikające – od satysfakcji z pomocy potrzebującemu człowiekowi po budowanie marki odpowiedzialnego biznesu.

Informacje o możliwościach współpracy są dostępne w broszurze „Bądź odpowiedzialny społecznie z MOPR Gdańsk”, link: http://mopr.gda.pl/wp-content/uploads/badz-odpowiedzialny-spol.-broszura-mopr-w-gdansku.pdf

Na Państwa sygnały czekają: Magdalena Theus, kom. 797 909 120 (magdalena.theus@mopr.gda.pl) i Anna Dunajska kom. 797 909 119 z Referatu Animacji i Wolontariatu MOPR w Gdańsku.

Fot. Pixabay