Zaszczepmy potrzebującym dzieciom sport – akcja jakiej jeszcze nie było!

150 dzieci objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz 50 podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci będzie mogło za darmo obejrzeć mecze Nice 1. Ligi Żużlowej, jeśli tylko znajdą się firmy i osoby chętne do zakupu karnetów dla najmłodszych. Wszystko w ramach akcji społecznej „Zaszczepmy dzieciom sport”, zainicjowanej przez Gdański Klub Żużlowy „Wybrzeże” i Fundację Zenona Plecha.

Przedsięwzięcie ma wymiar pomocowy i edukacyjny, jest skierowane do dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Chodzi o zapewnienie najmłodszym podopiecznym gdańskiego MOPR oraz Hospicjum, uczestnictwa w sportowych zmaganiach i niezapomnianych wrażeń. Celem akcji jest też zaszczepienie w dzieciach m.in. z rodzin uboższych, pasji i miłości do sportu oraz do zdrowego stylu życia. Również zapewnienie najmłodszym wspaniałej zabawy, której towarzyszyć będą wielkie emocje.

– Każdy sympatyk żużla w Gdańsku chciałby, żeby stadion był pełny, a do szkółki zgłaszało się wielu chłopców marzących o karierze żużlowca, jak miało to miejsce przed laty – mówił Zenon Plech, były indywidualny wicemistrz świata na żużlu. – Pamiętajmy, że bardzo często miłość do żużla rodzi się na trybunach, a ewentualne próby uprawiania tego sportu są dopiero kolejnym etapem. Dlatego też wraz z działaczami GKŻ „Wybrzeże” postanowiliśmy zorganizować akcję, która ma zachęcić kibiców, sponsorów oraz przyjaciół gdańskiego żużla do wspólnej budowy przyszłości klubu. To właśnie dzieci są przyszłością, zarówno te, które dziś stać na wizytę na żużlu i ewentualne trenowanie, jak również te, którym sytuacja życiowa ich rodzin na to nie pozwala. Dziś każdy będzie mógł kupić karnet takiemu dziecku, a pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci zadbają, by taka wejściówka trafiła w ręce tych, którzy tego potrzebują.

Zachęcamy przedstawicieli firm i mieszkańców do włączenia się w akcję „Zaszczepmy dzieciom sport” i zakupu karnetów na mecze Nice 1. Ligi Żużlowej, rozgrywane w tym sezonie w Gdańsku. Koszt karnetu wynosi 50 złotych. Obejmuje sześć wejściówek. Każdy karnet to wspaniały prezent dla potrzebującego dziecka. Dzięki takiej niespodziance najmłodszy aktywnie spędzi czas. Być może w przyszłości zechce rozwijać swoją sportową przygodę, która stanie się także sposobem na życie.  

– Dzięki takim przedsięwzięciom gdańskie dzieci rozwijają swoje sportowe pasje i aktywnie spędzają wolny czas – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Wyjścia na zawody z pewnością stanowią miłą odskocznię od codzienności. Bardzo dobrze, że udaje się zaszczepić młodym ludziom sportowego bakcyla.  

Pomysłodawcami i organizatorami akcji są: GKŻ „Wybrzeże” oraz Fundacja Zenona Plecha; partnerami: MOPR w Gdańsku i Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.

Kup karnet dla dziecka!

Informacje o akcji oraz możliwościach zakupu karnetów dostępne są, link: bilety.wybrzezegdansk.pl/buy/zaszczepmydzieciomsport

W sprawie włączenia się w przedsięwzięcie można także kontaktować się z p. Mariuszem Kędzielskim z GKŻ „Wybrzeże”, tel. 514 059 259.