Zbiórka darów i rysunki wsparcia od dzieci dla Ukraińców

„Zapraszamy do naszego domu” – to wpis z dziecięcego rysunku, dołączonego do paczki z darami dla uchodźców z Ukrainy. W pomoc dla osób uciekających z objętego wojną kraju, włączają się całe gdańskie rodziny. Dary przekazują m.in. do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

W gdańskim MOPR trwa zbiórka artykułów pierwszej potrzeby dla dzieci i kobiet z Ukrainy. Mieszkanki i mieszkańcy przekazują m.in. ciepłą odzież, środki czystości i higieniczne dla potrzebujących. Niektóre rodziny dołączają też listy i życzenia od dzieci – w geście solidarności z Ukraińcami. Każdy taki przejaw wsparcia jest cenny. Ośrodek zachęca do dalszego współdziałania na rzecz potrzebujących. Chodzi o wsparcie długofalowe, szczególnie dla uchodźców, którzy pozostaną w mieście dłuższy czas. Potrzebne są przede wszystkim nowe lub nieużywane rzeczy: środki higieniczno-pielęgnacyjne oraz bielizna osobista dla kobiet i dzieci; odzież dla najmłodszych i młodzieży; przybory niezbędne do szkoły – od zeszytów i kredek po plecaki oraz obuwie sportowe; zabawki i gry dla dzieci.

Zbiórka darów prowadzona jest:

– w MOPR przy ul. Konrada Leczkowa 1A we Wrzeszczu, w dni powszednie (w godz. pracy Ośrodka). Szczegółową informacją służy p. Anna Dunajska, koordynująca tę akcję, tel. kom.: 797 909 119;

– w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka” przy ul. Zakopiańskiej 40 w Gdańsku Siedlcach, w dni powszednie, w godz. od 8.00 do 18.00. Tam rzeczy przyjmują organizatorzy społeczności lokalnej MOPR.

Akcja odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w epidemii.

Na zdjęciach listy od gdańskich dzieci i dary rzeczowe dla uchodźców z Ukrainy, przekazane do MOPR