Zdrowy, bezpieczny i aktywny senior w Domu Technika!

Osoby 60+ zapraszamy 17 października, w godzinach od 9.00 do 14.45 do Domu Technika NOT przy ul. Rajskiej 6 w Gdańsku na imprezę pt. „Zdrowy, bezpieczny i aktywny senior”. W programie moc atrakcji, od kiermaszu informacyjnego po artystyczne występy.

W ramach imprezy mieszkańcy 60+ mają okazję zapoznać się z szeroką ofertą poradniczą, zdrowotną, rehabilitacyjną, pomocową, kulturalną i aktywizującą. Przygotowały ją specjalnie na tę okazję instytucje lub organizacje, m.in.: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Narodowy Fundusz Zdrowia, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz inni partnerzy akcji, działający na rzecz sędziwych osób. W godzinach od 9.00 do 13.30 w NOT, w punktach tych instytucji dostępne będą m.in. ulotki, poradniki i informatory podejmujące tematy związane z ochroną zdrowia, wsparciem socjalnym, aktywizacją zawodową seniorek i seniorów. W punkcie gdańskiego MOPR będzie można zasięgnąć porad m.in. w zakresie: usług opiekuńczych, aktywizacji społecznej i życiowej, oferty wsparcia i bezpieczeństwa ekonomicznego oraz możliwości skorzystania z bezpłatnych porad prawnych oraz poradnictwa obywatelskiego. Serdecznie zapraszamy!

– Miasto chętnie włącza się we wszystkie akcje informacyjne, poradnicze, które służą między innymi zwiększeniu dostępności do usług dla osób starszych, także niepełnosprawnych – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Staramy się też, by osobom potrzebującym żyło się w Gdańsku jak najlepiej. Żeby miały możliwość pełnego uczestnictwa w każdym aspekcie życia społecznego.

Dodajmy, że w programie imprezy są też tematyczne panele dyskusyjne oraz artystyczne występy. Głównym organizatorem wydarzenia jest ZUS w Gdańsku.

Fot. Pixabay