Żeglarskie atrakcje dla dzieci także w stanie epidemii

Blisko 100 gdańskich dzieci objętych wsparciem pomocy społecznej spędzi aktywnie i twórczo czas na koloniach w Pucku. To bezpłatna oferta dla najmłodszych z rodzin najbardziej potrzebujących, z problemami opiekuńczo-wychowawczymi oraz dla niektórych podopiecznych z rodzin zastępczych.  

Także w tym roku Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku stara się zapewnić potrzebującym dzieciom odpoczynek i atrakcje. Uczestnicy kolonii, w wieku od ośmiu do szesnastu lat, zrelaksują się w Harcerskim Ośrodku Morskim w Pucku. Mają tam zapewnioną m.in. ofertę żeglarską. Wezmą udział w wycieczkach plenerowych i poznawczych. Odprężą się podczas gier zręcznościowych i sprawnościowych oraz rozmaitych sportowych aktywności. Poznają też przyrodnicze ciekawostki i sekrety oraz nauczą się zasad zdrowego odżywiania. Wszystko pod okiem instruktorów i wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. W tym roku niektóre z dzieci wezmą również udział w warsztatach socjoterapeutycznych oraz profilaktycznych, przygotowanych specjalnie dla nich.

– Bardzo nam zależy, aby dzieci objęte wsparciem doświadczyły wakacyjnej beztroski – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka MOPR w Gdańsku – Staramy się, aby wypoczęły w przyjaznych warunkach i skorzystały z możliwie wielu atrakcji. Wakacje w plenerze, aktywne to przecież znakomita forma relaksu.

Dodajmy, że MOPR otrzymał środki na wakacje dla blisko 100 dzieci ze Szczegółowego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miasta Gdańsk na rok 2020. Kolonie odbędą się w sierpniu w kilku turnusach, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego w czasie epidemii. Ofertę wypoczynku zapewnia Chorągiew Gdańska Związku Harcerstwa Polskiego.

 

Fot. MOPR w Gdańsku