Zgłoś się po kartę przedpłaconą do MOPR!

Mieszkańcy, którzy odbierają świadczenia w kasie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku lub drogą pocztową, proszeni są o zgłaszanie się po karty przedpłacone do Centrów Pracy Socjalnej w dzielnicach lub Samodzielnego Referatu Reintegracji (adresy: www.mopr.gda.pl). Ośrodek wprowadza bowiem dla klientów nowy, bezpieczny i bardzo wygodny system wypłaty należności.

Posiadacz karty przedpłaconej pobierze gotówkę szybko, bez prowizji w dowolnym bankomacie Banku Pekao S.A. i sieci Euronet na terenie Gdańska oraz w całej Polsce.  Pracownicy socjalni rozpoczęli akcję informacyjną i przekazywania klientom kart. Co miesiąc będą one zasilane kwotą świadczeń, przysługujących podopiecznym. Tylko na terenie Gdańska wypłatę gotówki kartą, będzie można zrealizować aż w 229 bankomatach wymienionych powyżej operatorów, a nie jak dotąd – w jednej kasie Ośrodka lub na poczcie. Przy pomocy „kartonika” można dokonać transakcji bezgotówkowych, np. zakupów w punktach usługowo – handlowych.

– Zachęcam podopiecznych MOPR do skorzystania z tej bezpłatnej oferty, która daje jednak wiele możliwości – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Posiadacz karty może na przykład wybrać tylko część kwoty zasiłku, w dowolnym miejscu w Polsce. Płacić nią w sklepach. Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu wiąże się również z ułatwianiem mieszkańcom, dostępności do dobrych rozwiązań i usług. W Gdańsku zawsze o tym pamiętamy.

Docelowo karty przedpłacone otrzyma ok. trzech tysięcy gdańszczan, objętych wsparciem gdańskiego MOPR. Ważność „kartonika” wynosi pięć lat. Koszt zakupu kart dla klientów pokrył Ośrodek (jedna – 1,99 zł). Dodajmy, że od 1 stycznia 2018 roku kasa MOPR przy ulicy Leczkowa 1 A przestanie funkcjonować. Ważne! Karty przedpłacone nie są przeznaczone dla osób, które posiadają już prywatny rachunek bankowy do obsługi świadczeń.