Zmień zawód, popraw życiową sytuację

Zachęcamy osoby długotrwale bezrobotne, będące w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy do udziału w aktywizującym projekcie „Cała Naprzód II”. Są jeszcze wolne miejsca. Udział w projekcie to szansa na znalezienie pracy zgodnej z zainteresowaniami.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku w partnerstwie z gminami: Pszczółki i Suchy Dąb realizuje projekt aktywizujący zawodowo pt. „Cała Naprzód II”. Biorą w nim udział osoby, które ukończyły 30 lat, między innymi mieszkanki i mieszkańcy Gdańska, Sopotu, Gdyni, Pruszcza Gdańskiego, gmin: Pszczółki, Suchy Dąb oraz Pelplin. To bezpłatna oferta m.in. dla ludzi długotrwale bezrobotnych, także dla pracujących za minimalne wynagrodzenie. Nieodpłatnie można skorzystać z ciekawych szkoleń i staży – zgodnie z zainteresowaniami, chęcią i predyspozycjami. Wsparcia uczestnikom projektu udziela doradca zawodowy, pośrednik pracy czy pedagog. Wszystko po to, by osoba potrzebująca nie tylko podniosła kwalifikacje, ale w perspektywie znalazła pracę, która zapewni życiową stabilizację.

Od wizażystki po operatora dronu

W projekcie udział wzięło lub jeszcze uczestniczy, łącznie ponad 90 osób. Zainteresowaniem cieszą się m.in. kursy prawa jazdy różnych kategorii, szkolenia językowe, komputerowe oraz graficzne. Jeden z uczestników otrzymał uprawnienia operatora dronów. Panie bardzo chętnie uczą się wizażu, fryzjerstwa, a nawet florystyki. Projekt potrwa do końca września br. Jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zgłoś się, jeszcze są miejsca!

Chętnych do udziału w projekcie zachęcamy do kontaktu w dni powszednie, pod numerem tel.: 58 347 82 99, kom.: 502 986 387 lub poprzez email : calanaprzod@mopr.gda.pl.

Fot. z Pixabay, splecione ręce w symbolu niesienia wsparcia w trudnej, życiowej sytuacji