Zorro, Myszka Miki poszukiwane!

Jeśli jesteś w posiadaniu zbędnego, najlepiej dziecięcego stroju karnawałowego, Myszki Miki, Kaczora Donalda, księżniczki, Zorra itd., skontaktuj się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Prowadzimy zbiórkę przebrań, potrzebnych na świąteczną imprezę dla najuboższych dzieci.

W grudniu miasto Gdańsk i MOPR organizują w MTG świąteczne spotkanie dla dzieci objętych wsparciem pomocy społecznej. W jego ramach mali podopieczni wystąpią w przebraniach m.in. ulubionych, baśniowych, bajkowych i komiksowych postaci. Niestety nie każde dziecko posiada karnawałowy strój. Nie każdą rodzinę stać na wydatek, związany z zakupem przebrania. Stąd zbiórka.

– Taki dar z pewnością ucieszy każdego, małego uczestnika świątecznej imprezy – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Dzięki przebraniu, przekazanemu przecież od serca, dziecko poczuje się wyjątkowe jak postać z ulubionej bajki lub baśni. To piękne odniesienie do świata w którym wszystko jest możliwe, a dobro i dobrzy ludzie zawsze zwyciężają.

Zbiórka strojów potrwa do końca października. Organizuje ją Referat Animacji Lokalnej i Wolontariatu MOPR, przy ul Dyrekcyjnej 5, tel. 58 691 94 25 (od pon. do piąt. w godz. od 8 do 15). Zapraszamy do kontaktu i dziękujemy za wsparcie!