Żużlowcy pomagają odpowiedzialnie społecznie – przyłącz się!

Zachęcamy przedstawicieli biznesu, przedsiębiorstw, ale także innych partnerskich instytucji do aktywności w obszarze odpowiedzialności społecznej. Wzorem Gdańskiego Klubu Żużlowego „Wybrzeże”, który zorganizuje Kubie 11 urodziny na meczu drugiej rundy Nice I. Ligi Żużlowej. Chłopiec jest podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. 

7 kwietnia ok. godz. 14.00 Kuba wraz ze swoimi gośćmi, przyjaciółmi zasiądzie w loży VIP na stadionie przy ulicy Zawodników 1, by uroczyście świętować 11 urodziny (ur. przypadają pod koniec marca) i jednocześnie obejrzeć mecz: Zdunek Wybrzeże Gdańsk z Unią Tarnów. Gdański Klub przygotował dla solenizanta i jego gości moc atrakcji. Nie zabraknie tortu, słodkości i spotkania z zawodnikami. Chłopiec kocha sport i ma zadatki na zawodnika. Mamy nadzieję, że świętowanie na stadionie Kuba zapamięta na długo.

Ta nietuzinkowa forma wsparcia dla dziecka jest świadczona w ramach działań pt. „Bądź odpowiedzialny społecznie z MOPR Gdańsk”. Zachęcamy przedstawicieli biznesu, przedsiębiorstw oraz innych instytucji, dla których zasada społ. odpowiedzialności jest istotna, do współdziałania na rzecz potrzebujących gdańszczanek i gdańszczan. Do wsparcia gdańskich dzieci, ich mniej zaradnych rodziców lub samotnych osób 60+. Do włączenia się m.in. w projekt „Mentor talentu”, dotyczący pomocy w edukacji i rozwoju uzdolnionych maluchów z uboższych rodzin. Z kolei w ramach projektu „Piastun domu” można wesprzeć uboższe rodziny, których nie stać na kupno sprzętu domowego czy wyremontowanie mieszkania. Można także, jak gdańscy żużlowcy, sprawić najmłodszym radość organizując wymarzoną imprezę. Liczą się: pomysł, inicjatywa i chęć niesienia wsparcia.

– Współpraca na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem to wyłącznie korzyści, od satysfakcji wynikającej z pomocy drugiemu człowiekowi po budowanie marki odpowiedzialnego biznesu – mówił Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Zachęcam do takich mądrych realizacji. 

Dodajmy, że już kilkanaście firm, instytucji współdziała z Ośrodkiem na stałe na rzecz potrzebujących gdańszczanek i gdańszczan, w myśl idei odpowiedzialności społecznej.

Zapraszamy do kontaktu!

Więcej informacji o możliwościach współpracy w broszurze „Bądź odpowiedzialny społecznie z MOPR Gdańsk”, link: http://mopr.gda.pl/wp-content/uploads/badz-odpowiedzialny-spol.-broszura-mopr-w-gdansku.pdf

Na Państwa sygnały czekają: Andrzej Stawicki, tel. 58 691 94 25 i kom. 503 392 863 (andrzej.stawicki@mopr.gda.pl), Magdalena Theus, kom. 797 909 120 (magdalena.theus@mopr.gda.pl), Anna Dunajska kom. 797 909 119 z Referatu Animacji i Wolontariatu MOPR w Gdańsku.