Żywność i środki higieniczne dla uchodźców wciąż potrzebne

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku dziękuje mieszkankom i mieszkańcom za każdy dar, przekazany dla dzieci i kobiet z Ukrainy.

Zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy trwa nadal. Zachęcamy do włączenia się w akcję i dostarczania darów do punktu MOPR w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka”, przy ul. Zakopiańskiej 40 w Gdańsku Siedlcach, w dni powszednie, w godz. od 8.00 do 18.00. Tam odbierają je od darczyńców pracownicy Ośrodka. Pozyskane artykuły są m.in. dystrybuowane do innych, lokalnych punktów pomocy rzeczowej dla uchodźców. W środy, w godzinach od 16.00 do 20.00 są także wydawane potrzebującym Ukraińcom w DS „Zakopianka” (to wsparcie dla osób mających kartę Gdańsk Pomaga Ukrainie).

Konserwy, bielizna osobista i słodycze dla dzieci

Kobiety i dzieci, które znalazły schronienie w Gdańsku obecnie najbardziej potrzebują pełnowartościowej żywności, najlepiej z dłuższym terminem przydatności do spożycia. To m.in. kawa, herbata, konserwy mięsne, rybne i z warzywami, cukier, kasza, makaron, dżemy, ale również słodycze dla najmłodszych. Prosimy też o bieliznę osobistą dla Ukrainek i dzieci, o środki higieniczno-pielęgnacyjne (np. papier toaletowy, pampersy w różnych rozmiarach, szampony i mydła), środki piorące, wiosenną i letnią odzież zwłaszcza dla młodzieży oraz o zabawki dla najmłodszych. Najlepiej, aby rzeczy były nowe lub nieużywane.

 

Artykuły żywnościowe, środki higieniczne są bardzo potrzebne uchodźcom z Ukrainy/fot. darów, Damian Michnowski z MOPR